Logan’ın ölümünün ardından yeni Wolverine olarak X-Men saflarına katılan Laura Kinney yani X-23’ün geçmişine dair önemli bir bilgi ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Marvel X-23’ü yeni Wolverine olarak bizlere sunmuştu. Normalde bugüne kadar öğrendiklerimize baktığımız zaman Laura Kinney’in Wolverine’in bir klonu olduğunu biliyoruz. Weapon X projesiyle yaratılan Wolverine kaçtıktan sonra bu deneyin devamı gelmemişti. Ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın bir türlü yeni Wolverine ortaya çıkmamış, tüm iskelet sisteminin adamantium ile kaplanma çabaları hep hüsranla sonuçlanmıştı.  Ancak, daha sonra Sara Kinney ve Martin Sutter, Logan’dan aldıkları DNA’yı kullanmaya karar verdiler. Ama bu denemeler 22 kere başarısız oldu. Daha sonra aldıkları örnekte Y kromozomunun hasarlı olduğunu fark ettiler ve kadın klon yaptılar. Kadın klon yapılmasının ardından Weapon X başarılı oldu ve Laura Kinney doğdu.

Bildiğimiz X-23 bu şekilde. Ancak, bu durum çok kritik bir şekilde değişti!

Ancak, Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda çizgi romanının 4. sayısında çok ilginç bir şey öğrendik. Yok etmeden önce Mr. Sinister’ın mutantlarla ilgili verilere bakma şansı elde eden Iron Man yani Tony Stark o akıl almaz gerçeği söyledi.

Öğrendiğimize göre Laura Kinney klon değilmiş! Kendisi gerçek anlamda Logan ve Sarah Kinney’ın kızıymış. Biyolojik kızı! Aşağıda ilgili çizgi roman panelini bulabilirsiniz. Marvel X-23 geçmişinde hatta daha doğru bir ifadeyle orijininde çok radikal bir değişiklik yaptı. Laura Kinney artık Logan’ın biyolojik kızı ve her anlamda Wolverine ünvanını hak ediyor.

Okumadan Geçme: Marvel’dan Venom’a Büyük Değişiklik

Marvel X-23