Marvel Studios uzunca bir süredir beklediğimiz iki fragmandan birini yayınladı ve Captain Marvel yeni tanıtımıyla sonunda karşımıza geldi!

Evet, heyecanımızın bir kısmı yatıştı. Avengers 4’ün yerini tutmaz tabii ki ama Captain Marvel’ın yayınlanan 2. fragmanının kesinlikle ilgi çekici olduğunu söylememiz lazım. Alıştığımız Marvel Studios fragmanlarından farklı da olsa seyircileri kesinlikle cezbetmeyi başaran bir tanıtım olduğunu söylemek istiyorum. Carol Danvers’ın yakalandığı sahnede anlık gözüken Skrull mesela ilk anda aklıma gelen ufak detay. Bu yazımızda ise Marvel Studios’un Carol Danvers’ın orijinine yaptığı değişiklikten bahsedeceğiz.

Okumadan Geçme: Karakter Rehberi – Captain Marvel Kimdir?

Şimdi çizgi romanlardaki Captain Marvel orijinine bakalım hızlıca. Üstün teknolojili bir Kree makinesinin patlamasının ardından, Mar-Vell sadece bir insan olan Carol Danvers’ı bu patlamadan korumaya çalışırken, kendi Kree DNA’sının bir kısmı ona geçti. Bu da güçlerinin kaynağı oldu.

Fragmanda ise işler biraz karışmış gözüküyor. Patlama var, evet. Bu patlamanın da Carol Danvers’ı etkilediği aşikar çünkü burnundan sızan kanın yeşil olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Ancak, aynı zamanda da arka planda konuşan sesin Carol Danvers’a neler olduğunu anlattığını dinliyoruz. Anladığımız kadarıyla Kreeler Carol Danvers’ı ölümden kurtarmış ve ona bu güçleri bahşetmiş. Hatta kendisine direkt olarak yeşil kan verildiğini görüyoruz.

Captain Marvel orijin

Bunları bir araya getirince Marvel Studios Captain Marvel’ın orijinini değiştirmiş diye düşünüyoruz. Patlama çizgi romanlara net bir gönderme olsa da Kree İmparatorluğu Carol Danvers’ı Kree savaşçısı haline getirmiş diyebiliriz. Kree Starforce ekibi üyesi olması da çok daha anlamlı bir hale geliyor böylelikle. Kendisi tam anlamıyla Kree olmuş. Filmdeki Mar-Vell eksikliği de böylelikle ortadan kalkıyor. Carol Danvers ve Yon-Rogg bu açığı fazlasıyla kapatıyor. Bu da çizgi romanlara göre fazlasıyla farklı bir güç elde yöntemi ve değiştirilmiş orijin hikaye olarak bizlere sunuluyor. Bu değişiklik konusunda siz neler düşünüyorsunuz peki?