Marvel’ın Avengers 4’ten sonra ne yapacağı, hangi kahramanları beyaz perdeye taşıyacağı büyük merak konusu. İddialara göre stüdyonun yeni hedefi Captain Britain olabilir.

Söylentilerin kaynağı Pinewood stüdyolarında çalıştığını iddia eden isimsiz bir kişi. Onun sözlerine bakılırsa James Bond 25’in yönetmen kaybetmesiyle stüdyo rezervasyonu iptal edildi. Pinewood stüdyolarında kasım ve aralık ayları boş kalınca Marvel bu iki ayı değerkendirmeye karar verdi. Stüdyo alanı Captain Britain and the Black Knight projesi için kapatıldı. İddialar bu süreç boyunca Marvel’ın stüdyoda deneme çekimi yapacağı ve Captain Marvel’ı canlandıracak ismi bulmaya çabalayacağı yönünde.

Filmin yönetmeni konusunda adı geçen isim Guy Ritchie. Marvel’ın kendisiyle irtibat halinde olduğu, Sherlock Holmes 3’ün duyurulması ardından programını ayarlayabilirse filmi onun yönteceği de söylenenler arasında.

Bakmadan Geçme: Sonsuzluk Eldiveni’ni Lanetleyen Avengers 4 Teorisi

Bunun dışında Marvel cephesinden iddialara dayanak olarak gösterilen açıklamalar da bulunuyor. Bunlar hep Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige’ye ait sözler. Daha önce Spider-Man Homecoming döneminde Captain Britain’ın stüdyoda gündeme gelen karakterlerden biri olduğunu ifade etmişti. Ardından Avengers 4’ün çekimleri süresinde filmde “daha önce hiç görülmeyen kahramanların yer aldığını” açıklamıştı. Bu karakterlerden birinin Captain Britain olabileceği iddia ediliyor. Fakat henüz orijin hikayesini görmediğimiz bu kahramanı filme eklemek biraz riskli olabilir.

Açıkçası Captain Britain gerçekten Marvel’ın planları arasında yer alıyor mu bilmiyoruz fakat Avengers 4 öncesinde gündeme gelen karakterlerden biri olmasını oldukça enteresan bulduk.