Süper kahraman dediğimiz zaman çok geniş bir karakter yelpazesi karşımıza çıkıyor. Marvel da bizim için en harika süper kahramanlar listesini yapmış.

Süper kötülere karşı savaşmaktan tutun, yaşı teyzeleri trafik karşıdan karşıya geçirmeye kadar farklı şekillerde güçlerini kullanan süper kahramanları her zaman için sıraya sokmak kolay olmuyor. Özellikle en iyileri düşünürsek gerçekten de zor bir seçim. Ama, Marvel Comics, her bir kategoride en harika süper kahramanlar için seçim yapmış.

İsterseniz en zeki olsun isterseniz de en güçlülerden olsun en harika süper kahramanlar bu listede bir araya geldi.

en harika süper kahramanlar

Gerçek Amerikanlar

2. Dünya Savaşı’nda düşmanları yumruklamak da olur, adaletsizliğe karşı dimdik durmak da olur. Captain America ve Captain Marvel her zaman için Amerika’nın simgesi oldu ve ülke için savaştı. İnsanlığı ön planda tuttular.

en harika süper kahramanlar

Üstün Zekalılar

Herkesin bir planı vardır. Herkes kendi planını takip etmek ister. Ama bu planın başarıyla mı sona ereceği yoksa evrenin yok oluşuna mı sebep olacağı tamamen ayrı bir konu. Bunu da herkes başaramaz. Kahramanların karşı karşıya kaldığı durum ne olursa olsun, Iron Man gibi gerçek lider ve Ms. Marvel gibi genç ama hiç eksiği olmayan zekası herkesi kurtarıyor.

en harika süper kahramanlar

En İyi Gözler

Sabah uyandığınızda yeni doğan güne kıpkırmızı lazer gözlerle ya da elektrikmiş gibi gözüken mavi gözlerle bakmak gibisi yoktur, değil mi? Ya da çok farklı bir durum da olabilir eğer kötüyseniz, bilemedim şimdi. Son gördüğünüz gözler bunlar da olsa bu gözlerden lazer gelmesi ya da elektrikler fırlamasını asla unutmazsınız sanırım. Sağ kalırsanız da hayatınız sonuna kadar değişir. Eh, en iyi gözler de bu kadar anlattıktan sonra tabii ki Cyclops ve Storm‘da!

en harika süper kahramanlar

Alçakgönüllü Kahramanlar

Büyük güç büyük ego getirir. Bir saniye, bu söz böyle değildi sanki. Neyse. Kahramanlar kendilerini sık sık üstün görse de alçakgönüllü kahramanlar da kesinlike bu listede yer almalı. En alçakgönüllü kahramanlar da tabii ki Vision ve Kitty Pryde.

en harika süper kahramanlar

En Güçlü Titanlar

En güçlü süper kahramanı seçmek sanırım en kolayı. Öyle ya da böyle süper kahramanların genelde öne çıkan bir özelliği oluyor ama güç dendiği zaman sanırım akıllara anında birkaç isim geliyor. Eh, bunlardan ilki tabii ki Hulk! Diğeri de en güçlü mutantlardan olan Jean Grey.

en harika süper kahramanlar

İnsanlardan Nefret Edenler

Kalabalık sizi rahatsız mı ediyor? Çok konuşanların ağzına vurasınız mı geliyor? Hayat sizi çok mu yoruyor? Eğer bu soruların cevabı evetse sanırım profesyonel yardım almanız gerekebilir. Ama üzülmeyin! Kahramanlarımız da bu sorunlara sahip. Eh, sanırım bu kategoride de tartışmasız isimler Wolverine ve Jessica Jones.

en harika süper kahramanlar

En Komik Süper Kahramanlar

Aklıma yapacak şaka gelmedi. Zor bir şey zaten. Özellikle ağır bir hikayede, okuyucuyu rahatlamak için uygun şakayı bulmak aşırı zor. O yüzden çizgi romanlarda bu komediyi sağlayan kahramanlardan bahsetmeden olmaz. Birçok komik var ama hiçbiri Spider-Man ve Kate Bishop‘un yerini tutamıyor.

en harika süper kahramanlar

En İyi Saçlar

Saçlar mı diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Ama düşmanı durdurmak için kaba kuvvet tek yöntem değil. Saçlar da ölümcül olabilir. Ya da o kadar güzel olabilir ki, dünyanın en korkunç kötüsü de olsanız o saçlara dokunup, parmaklarınızı aralarından geçirmek isteyebilirsiniz. Eh bu kadar anlattıktan sonra bu kategoriye Medusa ve Thor giriyor.

en harika süper kahramanlar

Sosyal Medyanın Ünlüleri

Sanırım bu kategorinin ilk ismi zaten sosyal medyayı fethetmiş durumda. Gerek dördüncü duvarı aşması olsun gerekse de şakalarıyla olsun Deadpool sosyal medyayı çok rahat eline geçirirdi. Deadpool‘dan sonraki isim de tabii ki Gwenpool!