Geçtiğimiz yılın sonunda daha önce Marvel ile birlikte çalışan ABC kanalının Marvel’ın kadın süper kahramanlarına odaklanan dizi yapacağı ortaya çıkmıştı.

Disney’e bağlı olan ABC kanalında daha önce Agents of SHIELD ve Inhumans yapımlarını izledik. Yani Inhumans tam bir hayal kırıklığı olsa da Agents of SHIELD’ın fazlasıyla başarılı olduğunu belirtmek gerekiyor. Çizgi roman yapımlarının altın çağını yaşadığı şu dönemde de ABC Disney’e olan bağını kullanarak yeni diziler yapmak istiyor. En azından istiyordu. Geçtiğimiz eylül ayında ortaya ABC’de Marvel’ın kadın kahramanlarını bir araya getiren bir dizi olacağını çıkmıştı.

Ancak, Deadline’ın haberine göre bu dizi daha başlamadan iptal edildi. Ortaya çıkan bilgilere göre ABC, bu kadın kahraman odaklı yeni dizi projesinde ilerlememe kararı almış. Pilot bölümü de daha çekilmeden böylelikle iptal oldu. Bu dizinin gelip gelmeyeceği hakkında da bir bilgi yok.

Okumadan Geçme: Kendi Dizisine Kavuşmasını İstediğimiz 10 Marvel Kahramanı

Disney’in kendi yayın platformu Disney Plus’ı kurmasıyla birlikte bu tarz bir diziyi kendisinde istemiş olabilir. Bu da gelen ani iptal kararını çok iyi bir şekilde açıklıyor.