Marvel’ın Ant-Man’i beyaz perdeye taşımadan çok önce ilk Thor filminde Ant-Man göndermesi yapmaya niyetlendiği fakat sonradan vazgeçtiği ortaya çıktı.

Normalde Marvel stüdyoları Ant-Man’i çok daha önceden sinemaya aktarmayı planlıyordu. 2006 senesinde Edgar Wright, Ant-Man’i ele alacak isim olarak gündeme geliyordu. Fakat süreç istenen şekilde ilerlemedi. Yıl 2011 olduğunda Marvel bu kahramanı MCU’ya dahil etmek için somut adımlar atacak seviyeye gelmişti. Bu yüzden de ilk Thor filminde ufak bir Hank Pym göndermesinin yer alması planlanıyordu. Hatırlarsanız filmde Thor’un çekici Mjolnir dünyaya düşüyor ve SHIELD tarafından incelemeye alınıyordu. Öte yandan kendi araştırmasını yürüten Jane Foster’ın ekipmanlarına SHIELD tarafından el konuluyordu. İşte bu sahnede Doktor Selvig, Jane Foster’a “Lütfen meslektaşlarımdan biriyle iletişime geçmeme izin ver. Dr. Pym bu insanlarla daha önce mücadele etmiş insanlardan biri. Ona e-posta atıp yardımını isteyebilirim” diyecekti. Böylece Hank Pym’in adı ilk kez MCU’da anılmış olacaktı.

Bakmadan Geçme: X-Men Dark Phoenix Fragmanında Marvel Göndermesi Mi Var?

Fakat Thor filminin son versiyonunda bu sahne değiştirildi. Doktor Selvig sadece meslektaşlarından biriyle iletişime geçebileceğini söylüyor fakat isim vermiyor. Marvel’ın sonradan fikir değiştirmesiyle Hank Pym ile tanışmamız 2015 senesine kadar ertelenmiş oldu.