Bir süre önce Marvel Studios’un Asyalı süper kahraman Shang Chi filmi için çalışmalara başladığını öğrenmiştik. Şimdi de bu filmin yönetmeni ortaya çıktı.

Marvel Studios Marvel Sinematik Evreni’ndeki karakter çeşitliliğini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Özellikle Black Panther ile elde ettiği büyük başarıdan sonra Asyalı bir kahramana odaklanması pek şaşırtıcı olmadı. Daha önce de ortada çıktığı gibi Kevin Feige ve ekibinin odağında Shang Chi var. Ölüme karşı koyan suç lordu Fu Manchu’nun oğlu olan Shang Chi, babasının sağlayabildiği tüm eğitimleri alarak büyüdü. Bu da onu ölümcül bir dövüşçü yapmasının yanında simya ve illüzyon konularında da uzmanlaştırdı. Babasının şeytani yönlerinin farkında olan Shang Chi ilk fırsatta babasını terk etti. Bir dönem Avengers üyeleri arasında da yer aldı. Yani kesinlikle ilgi çekici bir hikaye bizleri bekliyor.

Okumadan Geçme: Tesseract’ın Marvel Sinematik Evreni Yolculuğu

Marvel’ın ilk Asya kökenli süper kahraman filmi özelliğini taşıyan Shang Chi’nin yönetmeni sonunda belli oldu. Deadline’ın haberine göre Destin Daniel Cretton Shang Chi’nin yönetmen koltuğunda oturacak. Yukarıda da dediğimiz gibi Black Panther’ın ardından bu doğrultuda bir Shang Chi filmi izleyebileceğimizi söyleyebiliriz. MCU’nun 4. evresi kesinlikle heyecan verici olacak gibi gözüküyor.