War of the Realms hikayesindeki Valkyrielerın öldürülmesinin adından Marvel çizgi romanlarında yeni bir Valkyrie ortaya çıktı. Hem de çok tanıdık bir isim.

Marvel çizgi romanlarının mevcut büyük hikayesi olan War of the Realms’da işler iyice kızışmış durumda. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Valkyrie katliamının ardından dengeler fazlasıyla sarsılmıştı. Ancak, Valkyrie saflarına yeni bir isim katıldı. Hem de fazlasıyla yakından tanıdığımız bir isim!

Marvel tarafından yapılan duyuruyla öğrendik ki Thor ile tanıdığımız Jane Foster, Marvel evreninin yeni Valkyrie’si olarak karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Bu yeni hikaye de Temmuz’dan itibaren raflardaki yerini alacak.

Okumadan Geçme: Marvel X-Men Çizgi Romanlarını Yeniden Ele Alıyor

Spoiler olabilir o yüzden dikkatli olun diyelim şu noktada. Geçtiğimiz War of the Realms sayısında hem tüm Valkyrieler öldürüldü hem de Valhalla yok edildi. Bu da büyük bir darbe oldu. Bu yeni çizgi romanda da Valhalla’nın yok olmasına rağmen ortaya çıkan bu yeni Valkyrie’nin maceraları ele alınacak hem de War of the Realms’de yaşananlara daha yakından bakacağız.

Jane Foster Valkyrie