Avengers 4’ten sonra Marvel Sinematik Evreni’nde büyük değişimler olacağını biliyoruz. Mevcut evreni ve çizgi romanları düşününce Thor 4 kesinlikle düşünülmeli.

Taika Waititi, Thor: Ragnarok ile alıştığımız Şimşek Tanrısı’nı çok farklı bir şekilde ele aldı ve büyük bir kesimden de geçer not aldı. Hatta, daha önce Thor’dan sıkıldığını söyleyen Chris Hemsworth, bu filmin ardından Thor rolüne devam etmek istediğini de açık bir şekilde belirtti. Avengers: Infinity War’u da işin içine katınca, Marvel Sinematik Evreni Chris Hemsworth’un Thor’unu bırakmamalı ve Thor 4 ile devam etmeli.

Thor’un Son Hali

Peki Neden Thor 4 Gelmeli?

İlk üç Thor filminde fazlasıyla bilgi edindik. Loki’nin geçmişini, Thor’un nasıl bu hale geldiğini, Hela’nın kim olduğunu, Odin’in neler yaptığını ve Asgard’ın ne hale geldiğini gördük. Bu noktada artık orijine ihtiyacımız yok. Direkt olarak diğer dünyalara dalabilir, yeni kötüler görebiliriz. Böyle bir durumda da bir sonraki aşama Thor 4 olmalı. Bu düşüncemizin kaynağı ise mevcut Thor çizgi romanı. Haziran 2018’de Thor çizgi romanı sıfırlandı ve birinci sayıyla yayın hayatına yeniden başladı. Bu çizgi romanda da Thor’un Mjolnir’i kaldırmaya hala layık değil. Aynı zamanda Asgardia’ın patladığını, Malekith’in de tüm evrenlere saldırdığını öğrendik.

Thor da bu yeni çizgi romandaki macerasına Asgardia’nın patlamasının ardından kozmik enerjiyle farklı yerlere savrulan Asgard’ın silahlarını toplamak için macerasına başladı. Asgard’ın güçlü ve ölümcül silahlarını ait olduğu yere getirmeye çalışıyor.

Aynı zamanda da Malekith’in Gökkuşağı Köprüsü’nü yok etmesiyle diğer evrenlerle iletişimi kestiğini ve saldırıya başladığını da okuduk. Malekith’in filmde öldüğünü görsek de, bu kötünün boşluğu farklı biriyle hatta Hela’yla bile doldurulabilir. Diğer evrenlerle iletişim kesilse de Loki’nin büyüsü sayesinde de savaşın şiddetle devam ettiği Ölüler Diyarı Niffleheim’e beraberce gittiler. Burada da hem tüm Odinson Kardeşler bir araya geldi hem de Hela’yla birlikte Hel’in yeni kraliçesi Sindr’e karşı savaş verdiler.

Eh, doğal olarak hikayenin en yüksek noktasında muazzam bir savaş yaşandı.

Hela ve Sindr

Şu açıklamaya baktığımız zaman sinematik evrene tam uyuyor. Loki ve Thor beraberce savaşabilir, Odin’in diğer oğulları ve kızı aynı çizgi romandaki gibi hikayeye dahil olabilir.

Ufak değişikliklerle sinematik evreni tamamen yeni bir kapı açabilir. Asgard, Surtur tarafından yok edildi. Bu karmaşıklıktan dolayı da diğer evrenler de çok rahat bir şekilde saldırı altında olabilir. Çizgi romanlarda onun kızı olan Sindr, Hel’in Kraliçesi olarak karşımıza geliyordu. Yine Marvel Sinematik Evreni’ne yeni bir kötü olarak eklenebilir, Thor Odinson’un kardeşleri de benzer şekilde olaylara dahil edilebilir. Çizgi romanda aynı zamanda bu savaşın dünyaya da ulaşacağını öğrendik. Birkaç filmlik bir hikayeyle ayrı ayrı savaşlar yapılabilir. Hatta, yeni Avengers Thor’un devam filmlerinden biri bile olabilir diye düşünüyorum. Çizimlerin ve renklerin de Thor: Ragnarok ile benzerliği bu havanın beyaz perdeye taşınmasında kesinlikle faydalı olacaktır

Okumadan Geçme: Chris Hemsworth’un Sevmediği Thor Filmi

Thor 4

Loki, Thor ve Balder