Bugüne kadar yapılan açıklamaları bir araya getirip, Disney-Fox birleşmesini düşününce Deadpool MCU’nun ilk mutantı olabilir mi?

Öncelikle birkaç ay önce Disney CEO’su Bob Iger’ın açıklamalarını hatırlamak lazım. Iger, Disney’in sadece Deadpool değil, başka Marvel karakterleri için de R-dereceli filmler yapmayı planladığını doğruladı. Bu açıklamaya biraz ışık tutalım şimdi.

Bob Iger boş yere bu açıklamayı yapmamıştır diye düşünüyoruz. Disney-Fox birleşmesi zaten bildiğiniz gibi çok uzun süre önce belli olmuştu. Bu anlaşmanın kesinleşmesiyle birlikte de Disney cephesi yeni MCU planlarını yapmıştır. Bob Iger’ın bu açıklaması da bu planların bir uzantısı olarak karşımıza geliyor.

Okumadan Geçme: X-Men Filmlerini Uzun Süre Beklemeyin

Şimdi gelelim Deadpool filmlerine. İlk Deadpool filmindeki göndermeleri bir kenara koysak bile son savaşın yaşandığı yer (helicarrier) çok rahatlıkla bir SHIELD üssü olabilir. İkinci filmde yaşananlar ise Deadpool’u rahatlıkla MCU’ya koyabilir. Direkt olarak Marvel karakterlerinden bahsetmesinin yanında gerçeklik de değişti. Bu gerçekliğin değişmesiyle birlikte Deadpool rahatlıkla kendini MCU’nun yaşandığı evrende bulabilir.

Eh, tüm bunlara ek olarak Deadpool’un iki filmi de büyük başarı elde etti ve hayranlar tarafından çok beğenildi. X-Men filmlerinin aksine genel anlamda olumlu karşılandı. Gişe hasılatına girmeye gerek bile yok şu noktada.

Tüm bunları bir araya getirince MCU’nun ilk mutantı Deadpool olabilir.