Ant-Man and the Wasp filminde daha detaylı bir şekilde gördüğümüz Kuantum Evreni nasıl sırlar barındırıyor? Bu evrene özel yaşam var mı?

Önce Ant-Man filminde ardından da Ant-Man and the Wasp filminde Marvel Sinematik Evreni’nin Kuantum Evreni’ni görme şansı elde ettik. Özellikle ikinci filmde çok daha detaylı bir şekilde bu evreni inceledik. Janet’in kurtulması başlı başına bir kuantum tecrübesi oldu. Peki bu evren tamamen boş mu? Yoksa hayat var mı? Collider’a konuşan yönetmen Peyton Reed bu soruya cevap verdi.

Okumadan Geçme: MCU’da Silver Surfer’ın Ayak Sesleri

“Janet Van Dyne açık bir şekilde kendi Wasp kostümünü giymiyordu. Tabii ki 30 yıl önceki kostümünden parçalar vardı ama mesela kullandığı mızrağı düşünün, kesinlikle bir şekilde bir kültür olduğunu gösteriyor. Kesinlikle bir şeyler var, boş bir alan değil.

Janet’in çorak arazi için verdiği koordinatlara bakalım. Yeterince küçüldünüz ve Kuantum’a geçiş yaptınız. Önce Kuantum Boşluğu’nu geçmeniz lazım ki ilk filmde Scott buraya ulaşıp bayılmıştı. Hank ise kullandığı aracın yardımıyla ileri gitmeyi başardı ve Kuantum Evreni’ne vardı. Bu da gidilebilecek son nokta. Janet de orada buluşmayı söylemişti. Bu sahne de Hank ve Janet Kuantum Evreni’nden kaçarken bir çeşit medeniyeti gösterecek şekilde çekildi.”

Peyton Reed kesinlikle ilgi çekici bir noktaya parmak bastı. O sahneyi düşününce son anda sanki bir şehir varmış gibi gözüküyordu. Reed’in bu açıklamaları da bu belirsizliği ortadan kaldırıp, Kuantum Evreni’nde bir yaşam olduğunu kesinleştirdi.