Chris Evans’ın ayrılışına artık hepimiz kesin gözüyle bakıyoruz. Peki Steve Rogers’ın ardından yeni Captain America kim olacak?

Kontratı sona eren Chris Evans Avengers 4 ile bizlere veda edecek. Yani tabii ki resmi bir açıklama gelmesine imkan yok şu noktada ama gerek hikayenin gidişatı gerekse de ufak sızıntılar ve edindiğimiz bilgilere göre kesin diyebiliriz buna. Peki gerek çizgi romanların gerekse de MCU’nun tartışmasız en ikonik karakterlerinden biri olan Captain America’ya ne olacak? Yeni Captain America gelecek mi? Larry King Now’a konuşan Frank Grillo, yeni Captain America hakkında duyduğu söylentileri bizlerle paylaştı.

“Kimin Captain America olacağını bilmiyorum. Ama yeni Captain America’nın siyahi olacağına dair söylentiler kulağıma geldi. Eh, ama kadın da olabilir. Bu rol için arayışlar devam ediyor.”

Bu açıklama MCU’da yer alan Frank Grillo’nun duydularına dayanıyor sadece. İçeriden biri olduğunu düşünürsek söylentilerin doğru olma ihtimali yüksek. Siyahi Captain America dediğimizde de doğal olarak akıllara Sam Wilson yani Falcon geliyor. Çizgi romanlarda da Captain America ünvanını üstlendiğini gördüğümüz Falcon’ın MCU’da da bu rolde olması kimseyi şaşırtmaz. Üstüne üstlük Winter Soldier’a White Wolf olarak tamamen yeni bir kişilik verilmişken, Falcon ihtimali iyice artıyor.

Okumadan Geçme: İnternetin Yeni Favorisi Venom ve Eddie Brock İkilisi