İlk Avengers filminin ardından o döneme damgasını vuran meşhur Loki teorisi Marvel tarafından yıllar sonra resmen doğrulandı.

Birkaç yıl öncesine gidelim. Avengers 1 filminin çıktığı zamanı hatırlayalım. Loki önderliğinde Chitauri ordusu Dünya’yı istila etti. O yıllardan beri geleceğinin haberi verilen Thaons için çalışan bir Loki karşımıza geliyordu. Ama aynı zamanda Loki’nin kendi kullandığı Zihin Taşı’nın etkisi altında olduğunu söyleyen hayran teorileri de çok fazla ön plana çıkmıştı. Aradan geçen yılların ardından Marvel bu teoriyi resmen doğruladı! Marvel kendi web sitesinde paylaştığı bilgiyle bu teorinin doğruluğunu onayladı.

“Bifrost’un yardımıyla Sanctuary’ye gitmeyi başaran Loki, hem Chitauri ırkının lideri the Other ve Thanos ile tanıştı. Thanos Loki’ye Thor’un favori düzlemi Dünya’ya hükmetme sözünü verirken karşılığında da Tesseract’ı istedi. Zihin Taşı’nın içinde bulunduğu asayı alan Loki, bu sayede başkalarının zihnini kontrol edebildi. Ama kendisinden habersiz bir şekilde bu taş aynı zamanda onun zihnini de etkiliyordu ve hem kardeşine hem de insanlığa olan nefretini arttırıyordu.”

Okumadan Geçme: Marvel Cephesinde X-Men Hazırlıkları Başladı mı?

Marvel cephesinden yapılan bu resmi açıklama kesinlikle şaşırttı. Loki’nin zihin kontrolü altında olabileceğini hep konuştuk ama bir teoriden öteye gidememişti. Bu açıklamayla da bu ünlü teori netlik kazanmış oldu. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?