Yayınlanan kısa Spider-Man Far From Home tanıtımında Jake Gyllenhaal tarafından canlandırılan Mysterio’nun Earth-833’ten geldiğini öğrendik. Peki bu dünyanın bir anlamı var mı?

Öncelikle çizgi romanlardan bahsedelim biraz. Earth-833 ya da Dünya-833 çok sık duyduğumuz bir referans değil. Spider-Verse etkinliği sırasında kısa bir bilgi edindik aslında. Marvel Sinematik Evreni’nin de bu dünyayı seçmesi şaşırtıcı değil. Bu dünyada Peter Parker değil William Braddock örümcek tarafından ısırılıyor. Doğal olarak Örümcek Adam o oluyor. Ama daha sonra Spider-Verse’te kilit rol üstleniyor ve çokluevrenler arasında atlamaya başıyor ve bu konuda fazlasıyla tecrübeli bir hale geliyor. Spider-UK adını üstleniyor. Ama daha sonra öğreniyor ki kendi dünyası yok olmuş durumda. O da çoklu evrenler arasında gezmeye devam ediyor.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame: Hulk’ın İyileşme İhtimali Var mı?

Şimdi burası birazcık ilgi çekici. Fantastic Four bu dünyayı eski haline geri getiriyor. Yani getirdiğine inanıyoruz Secret Wars’u düşününce. Bu durumda Earth-833’te Spider-Man yok. Yani Peter Parker’ın bizim dünyada bıraktığı izi, etkiyi bırakacak bir örümcek haline gelmedi asla. Bu durum da hem Mysterio’nun konuşmalarını açıklıyor hem de Marvel’ın kararının sebeplerini bize sunuyor.