Avengers Endgame sonrası beyaz perdeye gelecek olan Spider-Man Far From Home filminin asıl kahramanı Mysterio olabilir mi?

Bildiğiniz gibi Mysterio normalde Marvel kötüleri arasında yer alıyor. Fakat bu karakteri Spider-Man Far From Home’da farklı bir şekilde göreceğiz. Bir kahraman gibi davranacak ve Spider-Man’e yardımcı olacak. Peki bu kararın ardında çok daha büyük bir sürpriz gizleniyor olabilir mi?

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame: Doctor Strange ve Ant-Man Teorisi

Biraz geçmişe gidersek, Marvel stüdyolarının kötü karakterleri farklı şekilde kullanmasına defalarca şahit olduk. Mesela Iron Man serisinde efsane kötülerden Mandarin yer alıyordu. Fakat Mandarin’in asılda gerçek bir kötü olmadığını sadece bir oyuncu olduğunu öğrenmiştik. Bu şaşırtıcı karar Marvel hayranları tarafından uzun süre konuşulmuştu. Son teori de bu şaşırtmacadan yola çıkıyor ve Spider-Man Far From Home’un asıl sürprizi Mysterio olacak diyor. Bu teoriye göre Jake Gyllenhaal aslında başka bir evrenden gelen Spider-Man olacak. Evinden asıl uzak olan karakter olarak karşımıza çıkacak. Bizim dünyamızda kötülerle mücadele etmeyi sürdürecek ancak bu dünyanın bir Spider-Man’i olduğunu anlayınca kendi kötülerinden biri olan Mysterio gibi davranmaya başlayacak. Böylece Mysterio’nun aslında kahramanlığa soyunmadığı, karşımızdakinin başka bir Örümcek Adam olduğu anlaşılacak.

Açıkçası bu teorinin gerçek olma ihtimalini oldukça düşük buluyoruz. Fakat Jake Gyllenhaal’un Mysterio’sunun farklı bir şekilde bizleri şaşırtacağına emin gibiyiz.