Natalie Portman’ın Marvel Sinematik Evrendeki rolünü hepimiz hatırlıyoruz. Thor filmleriyle karşımıza gelen ünlü oyuncu Jane Foster olarak evrendeki yerini almıştı.

Star Wars, Black Swan gibi filmlerde yer alan Portman’ın Marvel’da yer alan en önemli oyunculardan biri olduğu açık. Ancak, kendisinin canlandırdığı Jane Foster karakterini Thor: The Dark World’den sonra görememiştik. Doğal olarak da acaba bu geniş evrende unutulan karakterlerden biri oldu mu diye sorgulamıştık. Eğer o dönemi hatırlarsanız, Natalie Portman’ın Alan Taylor ile yaşadıkları pek hoş değildi. Patty Jenkins’in ayrılmasının adından Portman Taylor ile sorunlar yaşamış ve o dönemden sonra da adını duymaz olmuştuk.

Annihilation filmi kapsamında Natalie Portman ile konuşan Screen Rant, güzel oyuncuya Marvel’a dönüp dönmeyeceği soruldu. Sonuçta Chris Hemsworth’un kontratı bitti ve çizgi romanlarda olduğu gibi kadın Thor sinematik evrene dahil olabilir. Nasıl çizgi romanlarda Jane Foster, Thor ünvanını aldıysa filmlerde de onun alma olasılığı kadar doğal bir şey yok sonuçta. Kevin Feige’in de kadın süper kahramanlar konusundaki açıklamalarını da düşününce bu doğrultuda ilerlenmesi fazlasıyla olası duruyor. Natalie Portman da verdiği cevapla geri dönüşüne yeşil ışık yaktı.

 

Her türlü teklife açığım. Ama herhangi bir bilgi bana gelmedi.

Geçmmişte yaşanan sorunlar olsa da Portman Marvel’a dönüşü için olumlu sinyaller verdi. Peki kendisini yeni Thor olarak görmek ister misiniz? Sonuçta Thor: Ragnarok’ta Tessa Thompson Valkyrie rolüyle büyük bir beğeni topladı. Marvel Studios ufak bir değişiklikle yeni Thor’u Valkyrie da yapabilir. İlerleyen dönemlerde umuyoruz ki daha net bilgiler öğreneceğiz.