Netflix bir efsaneyi daha ekrana taşımaya hazırlanıyor. Gilmore Girls de hayata döndürülen diziler kervanına katılıyor

Bir zamanların sevilen dizisi Gilmore Girls‘ün Netflix‘te ekrana döneceği haberleri geçtiğimiz aylarda çıkmıştı. Sonunda yapılan resmi bir açıklamayla birlikte bu geri dönüş kesinleşti.

Netflix ve Warner Bros. Television yapımcıları cuma günü uzun zamandır beklenen duyuruyu gerçekleştirdi. Artık ülkemizde de hizmet veren ünlü seç – izle mecrasının Gilmore Girls‘ü geri getireceği açıklandı. Bu duyuruya göre orijinal dizide de rol alan Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Sean Gunn ve Keiko Agena gibi isimler geri dönecek. Ancak Sookie St. James karakterine hayat veren Melissa McCarthy büyük ihtimalle bu kadroda yer almayacak. Başarılı oyuncu o zamandan beri Mike & Molly, The Heat, Ghostbusters gibi yapımlarla ününe ün katmaya devam ediyor. Bu sevilen diziyi yaratmış olan Amy Sherman-Palladino ve Daniel Palladino da projeye dahil olacak. Şimdilik dizi Gilmore Girls adıyla mı devam edecek yoksa yeni bir isim mi seçilecek belli değil. Benzer bir şekilde Bizim Ev yani Full House dizisini geri döndüren Netflix, bu yeni projeyi Fuller House olarak adlandırmıştı. Benzer bir durum Gilmore Girls için de geçerli olabilir.

Dizinin geri döndürüleceğine dair ilk haberler ekim ayının ortasında internete düşmüştü. Sevinçle karşılanan bu gelişme resmi kaynaklar tarafından onaylanmamıştı. Lauren Graham konuyla ilgili olarak “Bu gelişmeyi onaylayamam ancak inkar da edemem” sözlerini paylaşınca izleyiciler umutlanmıştı. O zaman haber çıktığında birden fazla kaynak Netflix‘in 90 dakika uzunluğunda dört film istediğini söylemişti. Şimdilik buna benzer bir bilgi paylaşılmadı. Dolayısıyla yeni bir sezon mu izleyeceğiz yoksa bu dönüş birkaç bölümden mi ibaret olacak, bilinmiyor.

Gilmore Girls, eskiden adı The WB olan şimdilerde The CW ismiyle bildiğimiz kanalda ekrana gelmeye başlamıştı. 2000 yılında yayın hayatına başlayan dizi 2007‘de son buldu. Bu süreçte yedi sezon ve 153 bölümle izleyicilerle buluştu. Oldukça sevilen bu dizi Emmy ve Golden Globe’a da aday gösterilmişti. Stars Hollow ismindeki küçük bir kasabayı mesken tutan dizide Lorelai ve kızı Rory Gilmore‘un hikayesi ekrana taşınıyordu.