DC çizgi romanlarından uyarlanan Lucifer televizyonun sevilen işleri arasında yer alıyor. Fakat yayın akışında ciddi bir temizlik yapan Fox bu diziyi iptal etme kararı almıştı. O zamandan beri Lucifer hayranları hikayenin devam edebileceği yeni bir yuva arayışındaydı. İşte o yuvanın Netflix olacağı ortaya çıktı.

Kısaca özet geçmek gerekirse bu sezon Fox tam bir kan gölüne döndü. Kanalın pek çok sevilen diziyi iptal etmesi izleyicileri fazlasıyla kızdırdı. Fakat hayranlar Lucifer’ı kaderine terk etmedi. Aksine dizinin farklı bir platformda devam etmesi için çalışmaya başladılar. Yürüttükleri kampanyanın sonuç vereceği Amazon’un açıklamasıyla birlikte anlaşıldı. Yüzüklerin Efendisi ve The Dark Tower projelerini geliştiren platform Lucifer için görüşmelere başladıklarını duyurdu. Fakat gol bambaşka bir cepheden, Netflix’ten geldi.

Bakmadan Geçme: George R.R. Martin Yeni Game of Thrones Dizisine İsim Buldu

Yükselişi durdurulamayan Netflix, Lucifer’a dördüncü sezon onayı verdiğini açıkladı. Henüz çekimlerin başlangıç tarihi ya da yeni bölümlerin ne zaman ekrana geleceği belli değil. Sadece Lucifer’ın yola Netflix’te devam edeceğini biliyoruz. Ulusal kanaldan internet platformuna geçen dizinin tarzında bir değişiklik olacak mı, bunu da zaman gösterecek.