Neflix’in Iron Fist, Daredevil ve Luke Cage’i iptal etmesinin ardından birçok kişi bu karakterleri Marvel dizilerinin yer alacağı Disney+ platformuna bekliyor.

Bu beklenti de gayet normal. Özellikle Loki, Scarlet Witch ve Falcon & Winter Soldier dizilerinin ardından heyecan iyice artmış durumda. Ancak, boş bir bekleme olacağını belirtmemiz gerekir.Çünkü önümüzdeki yıllarda Disney’in bu Netflix’teki bu karakterleri kullanmasının imkanı yok!

Variety’nin özel haberine göre Netflix ve Disney arasındaki anlaşmada bir dizinin iptalinin ardından o karakter Netflix’e ait olmayan bir film ya da dizide en az 2 yıl yer alamaz maddesi varmış. İptal edilen Luke Cage, Iron Fist ve Daredevil dizilerini de düşününce Disney ve Marvel bu karakterleri geri alsa bile en iyi ihtimalle 2020’nin sonunda kullanabilecek. Bu süreçte de hiçbir yapımda yer alamayacak bu kahramanlar.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame: Iron Man Nasıl Kurtulur?

İptal furyasına Jessica Jones ve Punisher da eklenirse bu iki karakter de en iyi ihtimalle 2021’de tekrar karşımıza gelebilecek. Hal böyle olunca iptal kararı gerçekten pek hayırlı olmamış. Özellikle Daredevil’ın başarılı son sezonunu düşününce, kendisini 2020’nin son aylarında ancak görebileceğiz, o da eğer dizi ya da film planları yapıldıysa.