Yıllar önce Coğrafya ve Tarih alanlarında eğitici çizgi dizileri, çizgi romanları ve oyunları üretilen Carmen Sandiego, yeniden uyarlanıyor. 18 Ocak 2019 tarihinde yayınlanacak yeni seriden bir tanıtım filmi yayınlandı.

Netflix çatısı altında, dünyayı gezmeye devam edecek olan Carmen alıştığımız tarzın biraz dışına çıkıyor. Yayınlanan tanıtım bize şu soruyu soruyor: Ya Carmen, büyük hırsızlardan çalan bir hırsızsa?

Yıllar önce dünyayı gezerek tarihi eserler hakkında bilgi veren Carmen artık onları tehlikelere karşı koruyan bir karaktere dönüşmüştür. Ancak onları korurken ufak bir değişiklik yapmayı seçer. Onları büyük hırsızlardan çalarak korumayı tercih eder. Hırsızları eğitip onları görevlerde kullanan VILE şirketi için çalışan Carmen, tarihi eserler konusunda şüpheye düşer. Şirkete olan güveni sarsılan Carmen Sandiego, onlardan önce hareket edip eserleri çalarak korumaya çalışır.

Bakmadan Geçme: Vikings 6. Sezonun Ardından Vedaya Hazır

Dizinin orijinal hikayesine de ismini veren Where in The World is Carmen Sandiego (Carmen Sandiego Nerede) sorusunu yeniden merkezine alan bu uyarlama Gina Rodriguez (Carmen) ve Finn Wolfhard (Oyuncu) isimlerini seslendirme kadrosunda bir araya getiriyor. Dizinin yayın tarihinin 18 Ocak 2019 olduğunu da yeniden hatırlatalım.

Video