Ortaya atılan yeni bir hayran teorisi, Marvel Sinematik Evreni’nde Odin’in aslında Sonsuzluk Taşları’nı çok önceden topladığını öne sürüyor.

Thor: Ragnarok ile Odin’in ilk çocuğu Hela ile birlikte evrenleri fethettiğini ve korkunç bir savaş verdiğini öğrendik. Tam bir fatih edasıyla tek tek krallıkları hükümdarlığı altına almış. Ancak, daha sonra Dokuz Evren’i ele geçirmesinin ardından Odin değişiklik yaşamış ve savaşçı geçmişini bir kenara koymuş. Peki bu durumun sebebi neydi? Filmde tam olarak bu konuyu açıklığa kavuşturamadık.

Odin Sonsuzluk Taşları ile Asgard halkına barış getirmiş olabilir mi?

Bir Reddit kullanıcısı KRHeff, Odin’in aslında Sonsuzluk Taşları’nı toplandığı teorisini ortaya attı. Bu teori tam olarak Odin’in geçmişte aynı Thanos gibi Sonsuzluk Taşları’nı topladığını anlatıyor. Ruh Taşı için de Hela’yı feda eden ve onu Hel’e yollayan Odin Sonsuzluk Taşları ‘nın hepsini topladıktan sonra da Dokuz Evren’e barışı getirdi. Bu barışın gelmesinin ardından görevi tamamlanan da Odin, elde ettiği taşları da dağıtmış ve saklamış olabilir. Ruh Taşı’nı ve Gerçeklik Taşı’nı eski saklı yerlerine koyup, Zaman Taşı’nı da Agamotto’ya vermiş olabilir. Tessaract’ı Norveç’e, Güç Taşı’nı gerisin geriye Morag’a ve Loki’nin kullandığı asayı da bulduğu gezegen ya da neresiyse oraya geri bırakmış olabilir. Tüm bu yaşananların ardından da Odin Sonsuzluk Taşları ‘nı saklamak için odağı savaşa çekip, barışın savaşlarla kazanıldığını söyledi.

Kesinlikle ilgi çekici bir hikaye. Bu durum hem Hela’nın Odin’e olan nefretini açıklıyor, hem de Thor Ragnarok’ta Hela’nın eldivene neden sahte dediğini açıklıyor. Aynı zamanda Ruh Taşı’na feda edilip ölenlerin gerçekten öldüğünü de bize gösteriyor.

Siz ne düşünüyorsunuz bu teori hakkında? Gerçek olma olasılığı nedir?

Okumadan Geçme: Thor’un Avengers Infinity War Kehaneti