Yaklaşık dört yıldır ölü olan Wolverine geri döndü. Hem de yeni kostümüyle birlikte! Ama Wolverine’i kim ölümden döndürdü? Neden canlandırdı?

Bildiğiniz gibi Marvel’ın en popüler ve en sevilen karakterlerinden biri olan Wolverine 2014 yılından beri ölü. Ancak, son birkaç aydır onun geri döneceği anlatılıyordu. Önce Hunt for Wolverine hikayesi çıktı şimdi de Logan’ı bir kez daha sağ gördüğümüz Return of Wolverine hikaye Marvel tarafından yayınlandı. Bu yeni Return of Wolverine hikayesi de hem bazı şeyleri aydınlattı hem de sayısız soru işareti yarattı. Ama net bir şey var: Wolverine geri döndü.

Wolverine geri döndü

Wolverine Soteira isimli bir ekip tarafından canlandırıldı. İlk öğrendiğimiz şey bu oldu. Persephone isimli gizemli bir kadının başında olduğu bu ekipte sayısız bilim adamı bulunuyor. Her bilim adamı da farklı bir görevde. Mesela hikaye başındaki bilim adamı soyu tükenmiş türler üzerine çalışıyordu. Arka planda neler yaşandı bilmiyoruz ama büyük bir patlama sonrasında Wolverine tamamen hafızasını kaybetmiş bir şekilde, kendi kimliğini hatırlamaz halde aramıza geri döndü! İyileşme gücü de tek bir yara hariç özelliğini koruyor! Eh bir de pençelerinin ısındığı yeni gücünü de kontrol edebiliyor gibi gördük.

Okumadan Geçme: Wolverine Yeni Güçleriyle Birlikte Dönüyor

Wolverine kendisinin kim olduğunu anlamaya çalışırken parça parça anılar zihnine doluyor. Bir yandan da oradaki halk onu tanıyor ve yardım etmeye çalışıyor. İşte Soteira’nın kaçırdığı oğlu için yardım isteyen bir kadın da Wolverine’e yeni siyah kostümünü verdi! Bu yeni kostümle birlikte de her ne kadar kim olduğunu hatırlamasa da Wolverine kahramanlığa geri dönüyor!

Wolverine geri döndü