Son yılların yükselen isimlerinden Oscar Isaac X-Men Apocalypse çekimleri sürecinin pek de günlük güneşlik geçmediğini itiraf etti.

Star Wars serisinde de izlediğimiz Oscar Isaac X-Men Apocalypse filminin kötüsü olarak karşımıza çıkmıştı. En Sabah Nur karakterine hayat vermişti. Fakat bu karakteri canlandırabilmesi için ağır bir makyaj ve kostümle kamera karşısına geçmesi gerekmişti. Sevilen oyuncu bu sürecin fazlasıyla can sıkıcı olduğunu itiraf etti.

Bakmadan Geçme: Aquaman Filminin Bonus Sahnesi Sızdırıldı

Kostümü o kadar büyük bir problemmiş ki kıyafeti giydiği sürece bir soğutma sistemi kullanılması gerekiyormuş. Bu da yetmezmiş gibi hareket ettiği her an kostümünden plastik sesleri geldiğini, bu yüzden kamera önünde söylediği tüm replikleri daha sonra dublaj yapılması için tekrar ettiğini açıkladı. X-Men: Apocalypse’teki rolü şahane oyuncularla birlikte çalışmak için kabul ettiğini ancak kostüm yüzünden kafasını hareket ettirmekte bile problem yaşadığını söyledi.

“Kostümüm yüzünden özel olarak tasarlanmış eğer tarzı bir şeye oturmam gerekiyordu çünkü başka türlü oturabilmem mümkün değildi. Çekimlere ara verildiğinde serin bir alana gidiyordum. Hareket ettiğim her an kauçuk sesi duyuruluyordu. Bu sesin silinebilmesi için kendi kendime dublaj yapmam gerekti. Benim için X-Men: Apocalypse böyle bir deneyimdi.”

Görünen o ki Oscar Isaac X-Men Apocalypse’in çekimlerini tamamlayabilmek için ekstra çaba sarf etmek zorunda kalmış. Bu süreç pek de keyifli geçmemiş gibi görünüyor.