Geliştirici firma Niantic, Game Developers Conference 2016’da Pokemon GO’nun tanıtımını yapacak.

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Pokemon GO, geliştirici firması Niantic tarafından GDC’de tanıtılacak. Oynaması ücretsiz olacak yeni oyunumuzla, gerçek hayatta pokemon yakalayabileceğiz, yakaladığımız pokemonları eğitip, birbirleriyle savaştırabileceğiz!

Eylül 2015 yılında oyun ilk olarak Android ve iPhone mobil araçları için duyurulduktan sonra detay öğrenememiştik. GDC’nin resmi websitesinden yapılan açıklamada, Niantic başkanı John Hanke, Pokemon GO’nun en iyi deneyimi vermesini gerçekleştirmek için geliştirdikleri özgün bakış açısından bahsedeceğini belirtti.

GDC sitesinde yer verilen John Hanke’nin açıklamasında, Geçtiğimiz 3 yılda, akıllı telefon ve tabletleri kullanarak dijital ve fiziksel dünya arasında bir köprü oluşturarak Ninantic, Inc.’ın Gerçek Dünya oyun türünün lideridir.” dedi Bu açıklamanın devamında Hanke, Niantic’in yeni oyunu Pokemon GO ile Nintendo tarafından geliştirilmiş özel Bluetooth ekipmanının yardımıyla Pokemonları tüm dünyaya yayacaklarını söyledi.

Pokemon GO

 

Oyunla ilgili öğrendiklerimize baktığımız zaman, Pokemon GO Plus ekipmanının kullanılmasıyla oyunun oynanabilir olacağını biliyoruz. Saat gibi bileğe takılan bu ekipman ile, oyun tecrübesini yaşamak mümkün olacak.

 

Yeni Pokemon oyununun App Store ve Google Play’den 2016 yılı içinde indirilebilir olması bekleniyor. Oyunda ayrıca oyun içinde satın alınabilecek özellikler de olacak.

Ayrıca, Niantic bu oyun için yatırımcıların yardımıyla toplamda 20 milyon dolar gibi bir bütçeyle çalışıyor. Bu yatırımcıların arasında The Pokemon Company, Google ve Nintendo gibi büyük firmalar da bulunuyor. Yatırımcılar, 10 milyon dolar daha bağışlayacağını da belirtti.

 

Daha fazla yeni haber için gözlerimiz Game Developers Conference 2016’da olacak!