Evet, başlık ilk okuyunca saçma gelse de durum bu. Serinin en yeni oyunu olan Pokemon: Let’s Go ile pokemonunuz saçını tasarlayabileceksiniz.

Birkaç ay önce Nintendo Switch’te çıkacağı açıklanan iki adet yeni pokemon oyunu duyurulmuştu. Bunlardan ilki Pokemon Quest ikincisi ise asırlardır beklediğimiz o oyunu anımsatan Pokemon: Let’s Go, Pikachu ve Eeevee oyunuydu. Pokemon: Let’s Go’dan kısaca bahsedelim öncelikle. Klasik Pokemon oyunlarının modernleştirilmiş hali diyebiliriz. Hatta bir boyut ileri götürerek direkt olarak Pokemon Yellow’un gelişmiş hali dersem daha doğru olur sanırım. Alıştığımız Pokemon macera oyunlarında olduğu gibi Pokemon: Let’s Go’da da durum aynı. Şehirden şehire koşuyor, Pokemon yakalıyor ve Roket Takımı ile savaşıyoruz. Pikachu versiyonunda omzumuzda Pikachu oluyor, diğerinde ise Eevee! Ancak, üzücü şekilde kolay olan Pokemon serisi iyice kolaylaştırıldı ve Pokemon Go’daki aynı yakalama mekanikleri bu oyuna da dahil edildi. Aynı zamanda Pokemon Go bağlantısı da olacak. Neyse lafı fazla uzatmıyorum ve sizi oyunun detayları için aşağıdaki linke davet ediyorum.

Okumadan Geçme: Yeni Pokemon Oyunları Duyuruldu, Heyecan Dorukta

Şimdi de yayınlanan yeni videoyla öğrendik ki bu yeni oyunda yani Pokemon: Let’s Go, Pikachu ve Eevee’de, bu iki pokemonun saçlarını değiştirebileceğiz. Evet, doğru duydunuz Pokemonların bir saçı kalmıştı ona da karışıyoruz artık. Pokemonla büyümüş biri olarak açıkçası böyle bir hamleyi çok saçma ve gereksiz buluyorum. Lafı daha fazla sertleştirmeden sizi aşağıdaki duyuru videosuyla baş başa bırakıyorum.