Sızdırılan konsept çizimleri ve oyuncak görselleri sayesinde Avengers Endgame’de Professor Hulk’ı görme ihtimalimiz hiç de düşük değil. Peki Bruce Banner ve Hulk nasıl böyle bir birlikteliğe sahip olabilir?

Bu konuda ortaya birçok teori atıldı. Shuri yardım edecek, zihin taşı yardım edecek gibi. Ancak, Reddit üzerinde StripplefitzParty isimli kullanıcının teorisi en azından bizim için şu ana kadarki en mantıklı ve muhtemel teori. Özellikle Mark Ruffalo’nun neredeyse 1 yıl önce Ancient One’ı canlandıran Tilda Swinton ile sette bir araya geldiklerine dair bir açıklaması bu teorinin temelini oluşturuyor.

Doctor Strange filminde Ancient One’ın yaptığı birçok büyüye tanıklık ettik, özellikle Kaecilius ve takipçilerine karşı. Ancak, bir sahne var ki Ancient One bize gösterildiğinden çok daha fazlasını yapabilir. Özellikle konu kişinin içindeki saklı potansiyelini ortaya çıkarmaksa. Strange’i ele alalım ve ona yaptıklarına bakalım. Astral seyahatte Strange’in vücudunun katmanlara ayrıldığını ve yeniden bir araya geldiğini gördük.

Daha önce zaman yolculuğu teorilerini de düşününce, Bruce Avengers ile zamanda geriye gidecek ama savaşa katılmak yerine Sanctum Santorum’a gidip Doctor Strange’i arayacak. Çünkü en başta Infinity War’da oraya düşmüştü. Ama Avengers 1 döneminde Doctor Strange henüz büyücü değildi ve Kamar Taj’a gitmemişti. Bu durumda da Sanctum’da başka bir büyücü olacak. Onlar da Bruce’u Ancient One’a götürecek anlattıklarından sonra.

Bruce sayesinde Ancient One sadece Thanos’tan haberdar olmayacak, Bruce Banner’a yardım ederek Hulk ve Bruce’u bir araya getirecek. Bu da Professor Hulk’ın ortaya çıkması anlamına geliyor.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame Ant-Man ve Doctor Strange Teorisi

Açıkçası biz bu teoriyi fazlasıyla sevdik. Ancient One’ın hem filmdeki konumu güzelce açıklanıyor hem de Professor Hulk’ın nasıl oluştuğu bir temele dayandırılıyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz bu teori hakkında?