Sylvester Stallone’nin John Rambo’nun maceralarını nihayete erdireceği Rambo 5 Son Kan’ın çıkış tarihi sonunda resmiyet kazandı.

1982 yılında Rambo İlk Kan ile başlayan John Rambo’nun hikayesi 37 yılın ardından sona erecek. Sylvester Stallone bu savaş kahramanı karakteri son kez canlandıracak. Emekli olmuş ve kendini biraz dünyadan soyutlamış olan John Rambo yine bir şekilde kendisini savaş ortasında bulacak gibi gözüküyor. John Rambo her ne kadar Arizona’da bir çiftlikte barışçıl bir hayat sürse de işler her zamanki gibi karmaşık bir hal alacak. Meksikalı seks ticareti yapan bir grup tarafından kaçırılan kızı bulmak için John Rambo bir gazeteci ile işbirliği yapacak. Ancak işler beklenmedik derecede büyüyecek ve Rambo kendisini her zamanki gibi bir çatışmanın ortasında bulacak. Bu hikaye de Rambo için bir final olacak.

Lionsgate’in duyurusuna göre Rambo 5 Son Kan filmi 20 Eylül 2019 tarihinde vizyondaki yerini alacak. Beraber büyüdüğümüz (En azından ben Rambo ve Rocky ile büyüdüğümü söyleyebilirim) bir karaktere de böylelikle veda etmiş olacağız.

Okumadan Geçme: James Gunn’ın Suicide Squad’ından İlk Ayrılık