Haylaz kahramanımız Deadpool’un beyaz perde maceraları devam edecek mi, etmeyecek mi, büyük merak konusu. Karakterin yaratıcısı Rob Liefeld ise güncel durumu özetleyen bir açıklamada bulundu.

Bildiğiniz gibi Disney ve Fox birleşmesi tam gaz devam ediyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse mart ayında iki stüdyo tek bir şirkete dönüşebilir. Bu doğrultuda X-Men karakterlerinin yayın hakları da Marvel’a geri dönecek. X-Force ve Deadpool 3 gibi projelerin iptal edilmesi kuvvetle muhtemel. Fakat birleşme resmen tamamlanana kadar belirsizlik devam ediyor. Güncel durumu özetleyen ise Deadpool’un yaratıcısı Rob Liefeld oldu.

“Planlanan gidişata göre önce X-Force filmi ardından Deadpool 3 gelecek. Bu biraz Marvel’ın Iron Man 1, Iron Man 2, The Avengers, Iron Man 3 sıralamasını andıran bir model olacak. X-Force bizim elimizden çıkan bir prpje değil. Drew Goddard tarafından yazılıp yönetilecek. Projeyle herhangi bir bağlantımız bulunmuyor. Onun ardından ileride Deadpool 3’ün de olabileceğini tahmin ediyoruz. Fakat henüz kesinleşen hiçbir şey yok. Gündemdeki proje X-Force olduğundan Deadpool 3 henüz konuşulmuyor.”

Bakmadan Geçme: Spider-Man Far From Home Fragmanı Rekor Kırdı

Bu açıklama aslında net bir bilgi içermiyor. Fakat X-Force ve Deadpool projeleriyle bağlantılı kişilerin şimdiki durumunu anlatıyor. Sorun şu ki karakterlerin Disney’e geçmesiyle birlikte bu planların hepsi suya düşebilir.