Avengers Infinity War ve Avengers Endgame filmlerinin yönetmenleri Russo Kardeşler Superman’i sinematik açıdan yorumladı.

Russo Kardeşlerin Marvel’da yaptıklarının başarısını kimsenin sorgulayacağını düşünmüyorum. Avengers’ı kenara koyup örneğin Captain America: The Winter Soldier da harika bir film. Bu ikilinin çizgi roman dünyası üzerinde etkisi olduğu aşikar. Peki Russolar Superman’i ele alsa nasıl olurdu?

BusinessInsider’a konuşan Russo Kardeşler Superman’i sinematik evrende ele almanın zorluklarından bahsetti. Önce Joe Russo ardından da Anthony Russo konuştu.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame Yönetmenleri Doctor Doom’u İstiyor

“JR: Superman çok zor bir karakter. Bir karakteri yaralanabilir yapmanız için duygusal bir sorun ya da karakterin kendisinde bir zayıflık olması gerekiyor.”

“AR: Karakter güçlendikçe, onu hikayeye dahil etmek zorlaşıyor. Bizler hikaye anlatıcısı olarak karakterleri ele alırken her zaman için zayıf noktalara, yaralanabilir olmalarına bakıyoruz çünkü bu noktada ilginç hale geliyorlar. Güç olarak en başta ilgi çekici olasalar da aslında bu kadar güçlü olmadıklarını görmek karaktere derinlik katıyor. Temel anlamda biri ne kadar güçlüyse onu anlatmak da o kadar zorlu oluyor.”

Superman her ne kadar gerçekten çok güçlü bir karakter olsa da Clark Kent’in duygusal olarak süper olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz sanırım. Gerek Lois ile olan ilişkileri gerek Lex’e olan bağı gerekse de bazı prensiplerini ona zarar verse de bırakmaması aslında Superman’i sıkıcılıktan uzaklaştırıyor. Siz ne düşünüyorsunuz peki?