La La Land ve Whiplash gibi filmlerin Oscar ödüllü yönetmeni Damien Chazelle yeni filmiyle beyaz perdeye dönüyor. Adı First Man olan film aya seyahati anlatacak. Özetle aya ilk ayak basan insan, Neil Armstrong’un hayatına odaklanacak.

Armstrong rolünde Ryan Gosling’i izleyeceğimiz filmden bir görsel yayınlandı. Yönetmen Chazelle, daha önce La La Land’te Gosling ile birlikte çalışmıştı. Kendisinden memnun kalmış olacak ki başrolde yine ona yer veriyor. Retro uzay kıyafeti içinde gördüğümüz Gosling kendinden emin görünüyor. Uzay kıyafeti üzerindeki Armstrong yazısı dikkat çekiyor. Mavi ışık içerisindeki kokpitde neler yaşanacağı merak konusu. Sevilen oyuncuya Corey Stoll, Jason Clarke, Claire Foy, Kyle Chandler, Jon Bernthal ve Pablo Schreiber gibi isimler eşlik ediyor. Kısacası film güçlü oyuncu kadrosunda da dikkat çekiyor.

Bakmadan Geçme: Mark Hamill’in Arnold Schwarzenegger’a Tavsiyesi

Özellikle Apollo 11’de yaşananların filmin genelini oluşturacağını düşünüyorum. Chazelle gibi başarılı işlere imza atmış bir yönetmenden tarihte önemli yer tutan bu olayı izlemek heyecan verici olacak! Peki siz, film hakkında ne düşünüyorsunuz?