Aquaman’in ardından izleyeceğimiz ilk DC uyarlaması olan Shazam eğlenceli yeni fragmanıyla boy gösteriyor. Bu tanıtımda Billy Batson’ın güçlerine yakından şahit oluyoruz.

Shazam genel olarak DC filmlerinde görmeye alıştığımız ciddi havadan çok uzak. Şimdiye kadar gördüklerimize bakılırsa Billy Batson ve Freddy Freeman’ın arasındaki diyaloglar yüzümüzü güldürecek. Billy’nin ailesini kaybettiği ve kendisini evlatlık alan aileleri de istemediği bir dönemden geçiyor. Fakat sonunda bir aileyi kabul etmesiyle birlikte Freddy Freeman ile tanışıyor. Okulda zorbalığa maruz kalan Freddy’i kurtarmasıyla Shazam’ın güçlerine hak kazanıyor. Böylece onun büyük bir insan bedenine kavuşmasını, güçlerini keşfetmesini ve kahramanlığa soyunmasını görüyoruz.

Bakmadan Geçme: Black Widow’un Geçmişine Dair Az Bilinen 10 Detay

Paylaşılan yeni fragmanda Billy Batson, Shazam olmanın ne anlama geldiğini çözmeye çalışıyor. Önce hangi güçlere sahip olduğunu keşfetmeye başlıyor. Ardından bunları yanlış kullanarak ders almaya başlıyor. Filmin genelinde onun kahramanlığı öğrenmesine şahit olacağız gibi duruyor.

Yönetmenliğini David F. Sandberg’in üstlendiği Shazam filmi 5 Nisan tarihinde vizyona girecek. Yeni fragmanı aşağıda bulabilirsiniz.

Video