DC’nin son zamanlarda en az heyecanla beklendiği düşünülmesine rağmen fragmanlarıyla süreci ile bir anda değiştiren Shazam filmi sonunda beyaz perdede yerini alıyor. İnanılmaz yüksek Tomatometer ve IMDb notları, eleştirmenlerden aldığı harika eleştiriler sonrası bizce de çok beğenilen Shazam filminin bonus sahneleri de bizi bir diğer filme yönlendiren ipuçları içeriyor.

Öncelikle uyaralım, yazımızın bundan sonrasında Shazam filminin bonus sahnelerine dair detaylı bilgi yani spoiler yer alıyor. Filmi izlemeden okumamanızı öneriyoruz.

Mister MIND and Monster Society of Evil

İlk sahnede Shazam’ın sihirli işaretlerini deli gibi duvarlara tekrar tekrar kazıyan Mark Strong’un canlandırdığı Sivana’yı görüyoruz. Daha sonrasında ise gelen bir ses ona çok büyük iş yapacaklarını, sihri elde etmenin birden çok yolu olduğunu söylüyor. Dikkatli izlediyseniz filmin giriş sahnelerinde kapıda bir fanusta durmaktaydı bu gördüğümüz sesin sahibi. Tırtıl! Evet, tırtıl. Daha sonrasında 7 Günah serbest kaldığında ise fanusun kırık olduğunu ve tırtılın orada olmadığını görmüştük. Peki kim bu tırtıl?

Bu tırtılımız aslında bir uzaylı. Aslında tırtıldan çok solucan. Bir uzaylı cinsi olan Mister Mind, zihin kontrolü sağlayabilen bir süper kötü. Kendisi dünyayı fethetmek için uzaydan gelen bir canlı. Shazam’ın da baş düşmanlarından birisi. Daha sonrasında işleri iyice büyütüp, kendisine birkaç kötü adam bulduğunda ise Monster Society of Evil’ı kuruyor. Shazam’in tüm ailesinin büyülü güçlere sahip olduğunu gördüğümüze göre onlara eşlik edecek kötülerin de birkaç kişi olacağını düşünmek mantıksız değil. O yüzden Society of Evil’ı göreceğimize ve Shazam 2 filminin temasının bu olacağını inanmamamız için de bir sebep yok.

Aquaman Göndermesi

İkinci sahne ise diğerine göre daha önemsiz kalsa da eğlendiriyor. Yine bir güç testi peşinde olan Shazam ve Freddy, balıklarla konuşmayı deniyor. Bu gücün anlamsız ve önemsiz olduğunu düşünen Billy, “Bunu kim yapar ki?” diye de eklemesini yapıyor. Freddy’den Aquaman tişörtü üzerinden çabucak bir genel kültür dersi alan Shazam’in bir dahaki filminde Aquaman’i görmemiz çok olası durmuyor. Bunu daha çok bir pazarlama sahnesi olarak almamız daha kafaya yatan bir düşünce.

Shazam her açıdan çok tatlı ve güzel bir film. Çocukluğumuzun hayalleri ile yetişkinlik zevklerimizin muhteşem karışımı resmen. Birden çok gidilmeyi hake den bu filmin hasılatı ne olacak, büyük merakla beklemedeyiz.