Shazam vizyona girmeden önce yapılan pazarlama ve tanıtım çalışmaları sürecinde filmde Justice League ekibiyle bağlantılı bir sahnenin yer almasını bekliyorduk. En büyük dedikodu ise Superman’in bu filmde yer alıp, almayacağıyla alakalıydı. Peki Superman’i gerçekten görüyor muyuz?

Çelik Adam ve Çelik Tabldotu

Geçtiğimiz aylarda Henry Cavill’in Superman’i oynamayı bıraktığı üstüne onlarca muhabbet döndü. Kendisi daha sonar Instagram paylaşımıyla ile bunun aksi yönde bir izlenim oluştursa da durum hâlâ fazlasıyla belirsiz duruyor. Önümüzdeki aylarda San Diego Comic Con’da yapılacak bir açıklama bize işin doğrusunu gösterecektir. Bu belirsizlikten sıkılan seyirciler de Shazam’dek sürpriz sahne haberini duyunca sinemaya akın edecek, eminim buna. Ancak sonunda biraz hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Bakmadan Geçme: Shazam İncelemesi [Spoiler YOK]

Justice League Göndermesi ve Superman

Film boyunca batarangler olsun, Justice League oyuncakları olsun, tişörtlerolsun kahramanlarımız gardroplarıyla sayısız gönderme yapıyor. Ancak kesinlikle ortada somut hiçbir şey yokken filmin son sahnesi bizi fazlasıyla haksız çıkarıyor. Okulda sürekli kabadayılarla uğraşan Freddy, Shazam’i tanıdığını iddia ediyor ve onu öğle yemeğine çağırıyor. İlk daveti kabul etmeyen Billy Batson, ikincisine elinde tabldotu ile geliyor ve bir arkadaş getirdiğini söylüyor. Film boyunca Superman aşkını anlatan Freddy soluna döndüğünde ise bizi o muhteşem Man of Steel kostümü karşılıyor; SUPERMAN! Elinde tabldotuyla tabii. Ancak Superman’in yüzü görünmeden filmimizin ışıkları sönüyor ve jenerik akmaya başlıyor. Yani bu sahnedeki Henry Cavill mı yoksa başkası mı göremedik. Tabii vücuda bakacak olursam ben başkası olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle Cavill değildi. Buna rağmen muazzam sahneydi ve filmin belki de buna ihtiyacı bile yoktu denebilir. Çünkü DC evreninin en yere sağlam basan filmlerinden birini izleyeceğiniz için bu sahne filme krema üstü damla çikolata etkisi yaratacaktır.