Zachary Levi’nin rol aldığı Shazam filminin fragmanında gizli kalan bir Captain Marvel şakasının yer aldığı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Shazam ve Captain Marvel’ın aslında uzun bir geçmişi var. İki karakter bir dönem aynı ismi paylaşıyordu. Bu yüzden Marvel ve DC arasında ciddi bir mücadele yaşandı fakat galip Marvel çizgi romanları oldu. O zamandan beri Billy Batson’ın kahraman alter egosunun adı Shazam. Yakında bu iki kahramanın orijin hikayelerini seyretme fırsatı bulacağız. İsimden kaynaklanan rekabet günleri ise geride kaldı. Onun yerini şakalı göndermeler aldı.

Bakmadan Geçme: Nick Fury Gözünü Marvel Çizgi Romanlarında Nasıl Kaybetti?

Shazam’ın fragmanında ufak bir Captain Marvel göndermesinin yer aldığı anlaşıldı. Hatırlarsanız fragmanda Freddy ve Shazam markete gidip alkol alıyor, mekandan çıkarken de bir kızla karşılaşıyordu. Bu sahnede Freddy Shazam’ın adıyla Captain Sparklefingers diyerek dalga geçiyordu. Fakat bunun Shazam’ın elektrik manüpilasyonuna değil, Captain Marvel’a bir gönderme olduğu anlaşıldı. 2012 senesinde çıkan Captain Marvel #6 sayısında Carol Danvers, Princess Sparklefists olarak anılıyordu. Shazam da Captain Sparklefingers ile bu sayıya gönderme yapıyor.