Tadı damağımızda kalan anime serileri desek sanırım ilk sıraya Shingeki no Kyojin’i koyarız. Eh, bu sefer daha az bekleyeceğiz gibi duruyor!

Bildiğiniz gibi popüler anime serisi Shingeki no Kyojin ilk sezondan sonra çok uzun bir ara vermişti. Hatta neredeyse kendisini unutturacak bir ara oldu da diyebiliriz. Ancak, ikinci sezonun başlamasıyla eski heyecanımız katlanarak geri gelmişti. 12 bölüm süren 2. sezon fazlasıyla kısa olsa da bu sefer yıllarca süren bir bekleyiş olmayacak!

Shingeki no Kyojin okunma ve canlı orkerstra etkinliği olan Attack Oto Taikan 2 sırasında iki yeni duyuru yapıldı. Bunlardan ilki sevilen seri 13 Ocak 2018’de derleme anime filmiyle karşımızda olacak. Diğer duyuru ise üçüncü sezonun çıkış tarihiyle ilgili.

Shingeki no Kyojin 3. sezon 22 Temmuz 2018’de yayınlanacak! Bu duyuruyla birlikte aşağıda 3. sezondan ilk görseli bulabilirsiniz.

Shingeki no Kyojin 3. Sezon Çıkış Tarihi

Aslen Hajime Isayama’nın 2009 yılında çizmeye başladığı aynı isimdeki mangasından uyarlama olan anime, elde ettiği başarıyla dikkatleri üstüne çekti ve birçok hayran kazandı. Sevilen serinin ilk sezonu Nisan – Eylül 2013 tarihleri arasında 25 bölüm olarak yayımlanmıştı. Aynı şekilde 2014 ve 2015 yıllarında derleme şeklinde anime filmleri de uyarlanmıştı. Anime serisi ve filmleri dışında, çeşitli spin-off çalışmaları da yapıldı. Bunlardan en önemlisi sanırım live-action film projesi oldu. Tabii bir de Shingeki’nin OVA’sı yayımlandı. Uzun bir aradan sonra 2. sezon ise Nisan 2017’de yayınlandı. 12 bölüm olarak karşımıza gelen 2. sezon 1 Nisan – 17 Haziran tarihleri arasında yayınlandı.