Bu ay ekrana gelmeye başlayan Billions dizinin ikinci sezonuyla ekrana gelmeye devam edeceği belli oldu

 

Amerika‘da kablolu televizyon yayıncılığı yapan Showtime kanalı bu ay ekrana gelmeye başlayan yeni dizisi Billions ile yola devam etmeye kararlı görünüyor.

The Hollywood Reporter‘ın yaptığı habere göre kanal Billions‘a ikinci sezon için resmen onay verdi. Bu yeni dizide Homeland dizisiyle izleyicilerin akıllarında yer eden Damian Lewis ve Oscar adaylığı bulunan Paul Giamatti başrolleri paylaşıyor. Dizide Lewis bir milyoner olan Axe karakterini canlandırıyor. Medyada oldukça cömert ve yardımsever bir imaj çizen Axe, aslen bilinmeyen birçok suçun arkasında yer alıyor. Savcı Chuck Rhoades ise zengin suçlulardan hiç haz etmiyor. İkisinin bu ters ilerleyişi Axe ve Rhoades’i karşı karşıya getiriyor. Dizide Lewis ve Giamatti dışında Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, David Costabile ve Condola Rashād rol alıyor.

Brian Koppelman, David Levien ve Andrew Ross Sorkin‘in yarattığı dizi 17 Ocak‘ta yayın hayatına başladı. İkinci sezon onayı aldığı haberi çıktığında daha sadece iki bölümüyle ekrana gelmişti. Bu sebeple erken gelen sezon onayı şaşkınlığa neden oldu. Ancak Showtime kanalının CEO’su David Nevins, Television Critics Association yani Televizyon Eleştirmenleri Derneği‘nin basın turunda daha fazla dizi üretmeye odaklanacaklarını duyurmuştu. Bu karar da kanalın orijinal içerik üretmek üzere aldığı stratejik karara bağlanıyor.

Showtime kanalı son birkaç ay içinde Homeland, The Affair, Masters of Sex, Shameless ve Ray Donovan gibi devam eden dizilerine yeni sezon onayı verdiğini duyurmuştu.
Billions, ilk sezon bölümleriyle pazar günleri Showtime kanalında ekrana gelmeye devam edecek.