Özellikle Avengers Endgame’den sonra Marvel Sinematik Evrenine dahil olacağı belirtilen, son dönemin popüler kahraman ekibi Young Avengers (Genç Yenilmezler) kimdir?

Ne zaman Avengers Endgame’den sonraki planlar konuşulsa son dönemlerde Young Avengers ismi öne çıkıyor. Özellikle Iron Man ve Captain America gibi isimlerin MCU’dan ayrılma ihtimallerinin çok yüksek olduğunu göz önüne alırsak, bu kahramanların yerlerine yenileri gelebilir. Eh, genç versiyonları da diyebiliriz.

Mevcut durumu düşününce Cassie Lang zaten evrende var. Hawkeye’ın kızı (Endgame fragmanını hatırlayalım) Kate Bishop rolünü üstlenebilir. Iron Man filmindeki ufak çocuk ve Skrull ırkının da dahil olması derken Young Avengers ya da Türkçe adıyla Genç Yenilmezler aslında fazlasıyla hazır.

Peki Young Avengers kimdir, nedir?

Young Avengers (Genç Yenilmezler) isimli kahraman ekibi Allan Heinberg ve Jim Cheung tarafından yaratıldı. Marvel çizgi romanlarına 2005 yılında dahil oldu. Yani fazlasıyla yeni bir ekip. En büyük özelliği ise tecrübeli ve evreni sırtlamış süper kahramanların genç versiyonları olması diyebiliriz.

Young Avengers ekibinin çıkış noktası Iron Man diyebiliriz aslında. Hatta Avengers Endgame’in sonundaki ufak bir sahneyle çok güzel bir şekilde temeller de atılabilir. Young Avengers’ın kurucusu Iron Lad yani Nathaniel Richards. Gelecekten gelen genç Nate Richards, kendisinin gelecek hali olan Kang the Conqueror’dan kaçmaktadır. Bu kaçışı sonucunda da bizim günümüze gelir. İlk olarak da Avengers Malikanesi’ne gider. Ancak, Scarlet Witch’in yaptığı yıkım Avengers’ı fazlasıyla ciddi bir şekilde etkilemiştir ve Avengers ekibi aslında artık yoktur. Yine de pes etmeyen Iron Lad Tony Stark’ın ofisine gider ve Vision’dan kalanları bulur. Vision’dan kalanlar derken aslında sadece bir bilgisayar programı, yapay zeka olarak. Bu yapay zeka ile iletişim kuran Nate Richards da Tony Stark’ın kurduğu özel Avengers programına ulaşır. Yani Avengers ekibine bir şey olursa, onların yerini alabilecek bir sonraki nesli gösteren bir program var ortada. Bu bilgiyle birlikte de Nate (Iron Lad) Billy Kaplan (Wiccan), Theodore Altman (Hulkling) ve Elijah Bradley (Patriot) ile iletişim kurmayı başarır.

Okumadan Geçme: Farklı İsimlerle Karşımıza Gelen Avengers Üyeleri

Böylelikle Young Avengers’ın temelleri bu dört kişiyle birlikte temelleri atılır. Daily Bugle da onların yaptığı kahramanlıktan sonra bu ekibe resmi olarak Young Avengers olarak adlandırır.  Daha sonra bu ekibe babasının izinden gitmek isteyen Cassie Lang dahil olur ardından Kate Bishop da katılır. Böylelikle Young Avengers kahramanlık hayatına hızlı bir giriş yapar.

Aradan geçen uzun hikayelerden sonra da Young Avengers Kate Bishop, Hulkling, Marvel Boy, Miss America, Prodigy, Speed ve Wiccan’dan oluşan bir takım halini almıştır.