Game of Thrones izleyicilerin büyük bir kısmını memnun etmeyen bir finalle veda etti. Fakat dizinin yıldızlarından Sophie Turner finali savunan açıklamalarla karşımıza çıkıyor.

Game of Thrones’un entrika dolu dünyasında Sansa Stark rolüyle karşımıza çıkan Sophie Turner diziye yapılan eleştirileri saygısızlık olarak gördüğünü şu sözlerle ifade etti:

“Açıkçası izleyicilerin tepki göstermesi beni şaşırtmadı. Herkesin hayal ettiği bir final var ve olaylar o yönde ilerlemeyince tepkiler gelmeye başlıyor. Game of Thrones’un en güzel yanı bizleri hep şaşırtması oldu. Bu şaşırtmacalar Ned Stark’ın infazıyla başladı. İşte tam de bu yüzden Daenerys’in deli kraliçe dönüşümü negatif bir gelişme değil. Şaşırtıcı olduğunu inkar etmiyorum. Fakat imza kampanyası başlatmak gibi şeyler çok saygısızca. Bu diziye kocaman bir ekip emek veriyor. On sene boyunca yılda 11 ay çekim yaparak ortaya çıkartılıyor. Ekibin büyük emek verdiği bir iş sadece izleyicilerin istediği gibi bitmedi diye saygısızlık yapılması çok yanlış.”

Okumadan Geçme: Game of Thrones 8. Sezon 6. Bölüm İncelemesi

Sophie Turner’a hiç ama hiç katılmıyoruz. Bir işte emek olması onu eleştiremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Daha da önemlisi kimse diziyi kendi istediği gibi bitmedi diye eleştirmiyor. Saçmalıklarla dolu, neden sonuç ilişkisinden uzak bir son sezon izlediğimiz için eleştiriyoruz. Bu sebeple asıl saygısızlığın Game of Thrones’un izleyiciye aptal muamelesi yapması olduğunu düşünüyoruz.