Söz konusu popüler bir dizi veya film olunca sızıntılara engel olmak pek mümkün olmuyor. Senaryo sızıntılarının son mağduru ise mahallemizin dost canlısı komşusu Spider-Man oldu. Ortaya atılan iddialara bakılırsa Spider-Man Homecoming 2’nin adı ve senaryosu çoktan belli.

Dikkat çeken iddianın kaynağı 4chan. Daha önce Avengers Infinity War’a dair paylaşımlar yapan ve söylediklerini büyük oranda tutturan bir kullanıcı bu kez Spider-Man Homecoming 2 hakkında yeni bilgiler paylaştı. Orijinal paylaşıma bakılırsa filmin adı Spider-Man: Field Trip olacak. Senaryo ise bu isme uygun şekilde Amerika dışında geçiyor.

Avengers 4’ün ardından Peter Parker hayata geri dönüyor. Tony Stark ise mücadele sırasında ölüyor. Peter onun yasını tutarken Stark’ın eşsiz icatlarından biri çalınıyor. Spider-Man da çalınan teknolojiyi geri almak için harekete geçiyor. Filmin büyük bir kısmı Londra’da geçiyor. Peter ve arkadaşları Stark Industiries sponsorluğunda geziye gidiyor. MJ, Ned, Liz, Flash ve May Hala geri dönüyor. Gwyneth Paltrow’u da Pepper Potts rolünde görüyoruz.

Asıl kötü Mysterio olacak. Uluslarası ün kazanmış bir hırsız ve ilüzyon ustası olarak karşımıza çıkacak. Stark’ın eşsiz teknolojisini ismi belirsiz birinin isteğiyle çalacak. Maskesini her daim takmayacak. MI6’dan Jessica Drew da Mysterio’nun peşinde olacak. İleride onu durdurmak için Spider-Man ile iş birliği yapacak. Hiçbir süper gücü olmayan bu karakter taktik becerisi ve dövüş bilgisiyle öne çıkacak.

Bakmadan Geçme: Avengers Infinity War Yönetmenleri Spider-Man Teorisini Doğruladı

Peter okulda Alistair Smythe isminde yeni bir düşman edinecek. Alistair, Peter’ın arkadaşlarını manipüle etmeye çalışacak. Babası Spencer Smythe ise Stark Industries için çalışacak.

Mysterio’nun hizmet ettiği kişi Marvel çizgi romanlarındaki önemli kötülerden biri olacak. Serinin geleceği için önemli rol oynayacak bu karakter için çok ünlü bir isim aranıyor. Fakat karakter ve oyuncu özellikle açıklanmayacak. İzleyicileri filmde şaşırtmayı amaçlıyorlar. Sony ve Marvel bir yandan Sinister Six’i bir araya getirmeye hazırlanıyor. Henüz üçüncü filmin garantisi olmasa da Sinister Six hazırlıkları yapılıyor.

Bakalım 4chan’de ortaya atılan bu iddialar ne kadar doğru çıkacak?