Avengers Endgame’i izlediğimize göre artık gelecek hakkında konuşabiliriz. Bu yeni teorimize göre de Avengers 5 Dark Avengers’ı konu alabilir.

Daha önce Dark Avengers teorisini sizlerle paylaşmıştık. Aşağıda bu teorimizi bulabilirsiniz. Şimdi ortaya attığımız yeni teori de aslında daha önce yazdığımız bu yazıyı temel alıyor ve Dark Avengers ekibinin Avengers 5 filmini oluşturacağını düşünüyoruz.

Okumadan Geçme: Avengers 5 Teorisi – Norman Osborn ve Dark Avengers

Bir önceki teorimizde Norman Osborn’ın Marvel Sinematik Evreni’nde olabileceği hakkında konuşmuştuk. Şimdi de direkt olarak MCU’da yer aldığını söyleyip, Homecoming’te gördüğümüz Stark Tower’ı Norman Osborn’un aldığını iddia ediyoruz. Norman Osborn bu satın almayla birlikte çizgi romanlardaki gibi Tony Stark’ın yerini alacak. Hatta çoktan SHIELD ile birlikte çalışmaya başlamış olabilir.

Bu iddiamızın da iki dayanağı var. İlki tabii ki Spider-Man. Bir önceki teorimize ek olarak en son çıkan Spider-Man Far From Home fragmanında Peter Parker’ın söylediği “Dünyanın yeni bir Iron Man’e ihtiyacı var.” demesi oldu. İkinci ipucunu da Endgame’de gördüğümüzü düşünüyoruz. Acaba Tony Stark değil de War Machine’in zırhını SHIELD (Oscorp) geliştirmiş olabilir mi?

Tüm bunları düşününce Spider-Man Far From Home’da Norman Osborn ile ilgili ilk net bilgileri elde edebiliriz.