Bildiğiniz üzere artık Skywalker hikayesi bitmek üzere. Son üçlemenin filmi olan Star Wars 8 seyirci karşısına çıkmış ve birçok tepkinin odak noktası olmuştu. Solo filmiyle de gişede umduğu başarıyı yakalayamayan Disney’in artık yeni hikayelerle Star Wars evrenini geliştirmesi şart. İşte, büyük bir devri kapatacak olan Star Wars 9’un oyuncu listesi açıklandı!

Geçtiğimiz günlerde Lucasfilm Star Wars 9’un çekimlerini 1 Ağustos’ta başlayacağını duyurmasının yanında oyuncu listesini de açıkladı. Listede, ana kadro korunurken Billy Dee Williams, Naomi Ackie, Richard E. Grant gibi yeni yüzlerin yanında sürpriz bir ismin daha tekrar rol alacağı açıklandı. Bu isim Star Wars The Last Jedi ile güçler alemine göçen Luke Skywalker yani Mark Hamill’den başkası değil. Sekizinci filmde Yoda’nın güç formunda Luke öğüt verdiğini görmüştük. Bu sefer Luke’un güç formunda ya Rey ile ya da Kylo Ren ile iletişime geçeceği söylentiler arasında. Talihsiz bir şekilde aramızdan ayrılan Carrie Fisher’ın da Leia rolü ile geri döneceği bildirildi. Ancak yönetmen  J.J. Abrams onu CGI kullanmadan geri getirecek. Planı ise önceki filmlerden kullanılmayan sahneleri değerlendirmek. Bu nedenle, Carrie Fisher’ın anısına zarar gelmeden yapılması gereken bu iş için Abrams’ı zor günler bekliyor.

Bakmadan Geçme: Ryan Reynolds’tan Farklı Evde Tek Başına Projesi

İzleyici eleştirilerini dikkate alıp Skywalker hikayesine yakışır bir son ile Star Wars 9’un sinemalarda yerini alacağını ümit ediyorum. Bakalım, Disney’in eski kadroyu toplama kararı yerinde olacak mı? Siz ne düşünüyorsunuz?