DC çizgi romanlarından uyarlanan ve The CW kanalında ekrana gelen Arrow 8. sezon ile birlikte ekranlara veda etmeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi Arrow televizyondaki DC dünyası için büyük öneme sahip. Green Arrow’un hikayesiyle elde ettiği başarı The Flash, Supergirl ve Legeds of Tomorrow gibi dizilere kapı açmıştı. Ardından tüm bu dizileri aynı evrende bir araya getiren bir çatıya dönüşmüştü. Fakat Arrow’un televizyon macerası yakında son bulacak. En azından Green Arrow’u canlandıran Stephen Amell’in açıklaması öyle diyor.

“Oliver Queen’e hayat vermek profesyonel kariyeimin en harika deneyimiydi. Fakat sonsuza kadar kahraman olamazsınız. Arrow sonbaharda son on bölüm için ekranlara dönecek. Söylemek istediğimiz çok şey var fakat şimdilik sadece hepinize teşekkür etmek istiyorum.”

Bakmadan Geçme: Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hangi Zamanda Geçecek?

Bu açıklamadan anlaşıldığı üzere Arrow’un final yapışı kesinleşmiş durumda. Dizi sekizinci sezon onayını aldı fakat hikayesini on bölüm içinde bitirecek. Bakalım Arrow’un bitmesinin ardından DC televizyon evreni yola nasıl devam edecek?