Daha önce geçtiğimiz yılın mart ayında Netflix ve benzer yayın platformlarına olan tepkisini dile getiren Steven Spielberg hala bu savaşını bırakmış değil.

Efsanevi yönetmen Steven Spielberg’in Netflix’e olan nefretini duymayan yoktur sanırım. Birden fazla defa Netflix gibi platformlarda yayınlanan filmlere karşı memnuniyetsizliğini dile getirip, bu mecralardaki filmleri Oscar’a dahil edilmemesi gerektiğini şiddetle savunmuştu. En son da Mart 2018’de benzer açıklamalar yapan Spielberg, aradan geçen bir yılın ardından nefretinden hiçbir şey kaybetmemiş gibi gözüküyor. Spielberg’ün sahibi olduğu yapımcı firması Amblin’den gelen açıklama ünlü yönetmenin neler düşündüğünü açıkça sunuyor.

Okumadan Geçme: Yarının Sınırında 2 Sonunda Kesinlik Kazandı

“Steven online içerik ve vizyon filmleri hakkında fazlasıyla net fikirlere sahip. Academy Board of Governors toplantısında da bu düşüncelerini söyleyecek ve onun bu savaşına bu toplantıda destek bulacağını umuyor.”

Steven Spielberg’ün bu savaşı biraz anlamsız çünkü değişen ve gelişen sektörde artık Netflix benzeri platformlar ağır basıyor. Daha önce Spielberg bu tarz platformlardaki yapımların Oscar değil en fazla Emmy adaylığı alabileceğini düşündüğünü belirtmişti. Bu düşüncelerini bırakmaya da niyetli değil. Ancak ne kadar destek görür işte bu büyük bir soru işareti.