Street Fighter’da Ken’in görüntüsü artık daha farklı!

Geçtiğimiz günlerde San Diego Comic-Con‘da görücüye çıkan Street Fighter V’in takipçileri, kendine has hareketleriyle ve kırmızı kostümüyle gönüllerimizde taht kuran Ken‘de bazı değişiklikler olduğunu fark etti. Daha sonra ise oyunun tanıtım videolarından bizler de anladık ki artık Ken, o bildiğimiz Ken değil.

Yıllardır alıştığımız giysilerinde değişikliğe gidilen Ken Masters‘ın saçları eskisine göre daha uzun. Yeni tasarlanmış kostümü ve saçlarıyla sanki onun daha agresif olacağı vurgulanmış gibi. Zaten bu değişikliklerin yanında hareketlerinde de bazı değişiklikler ve ilaveler yapıldığını gözlemliyoruz. Edinilen bilgilere göre Ken, artık daha gösterişli kombolara ve  hasar gücü yüksek vuruşlara sahip.

Anlaşılan o ki, oyunun yapımcıları bu değişiklikle Ken ve Ryu arasındaki benzerliğe bir son vermek istemiş.

Eğer siz de birer Street Fighter takipçisiyseniz çok kısa bir süre daha beklemeniz gerekecek. Oyunumuz, Kuzey Amerika ve Avrupa‘da en erken 16 Şubat 2016 tarihinde raflardaki yerini alacak. Bu arada belirtmekte yarar var; Capcom, Street Fighter V için yaz aylarında ücretsiz olarak “Story Mode” yayımlayacak.