Suicide Squad 2 yeni yönetmen

İlk filmin aldığı bir çok olumsuz eleştiriden sonra, görünen o ki Warner Bros. Suicide Squad 2 filmi için yönetmen konusunda yenilik arıyor. David Ayer yerine de düşünülen ilk isim Mel Gibson oldu.

Suicide Squad 2 yeni yönetmen için arayışlara başladı! En büyük aday da Mel Gibson olarak gözüküyor. İlk filmdeki negatif eleştiri yağmuruna rağmen, serinin ikinci filminin çıkacağı duyurulmuş hatta Margot Robbie ile anlaşılmıştı bile. Hemen ardından da Gotham City Sirens isimli tamamen kadın karakterlerden oluşan bir filmin çekileceği de eklenmişti. Ancak tüm bu haberlere rağmen David Ayer yönetmen koltuğunu elinde tutamadı ve Warner Bros. onun yerine başka yönetmenlere bakmaya başladı.

Warner Bros. ve DC Extended Universe için düşünülen ilk yönetmen Mel Gibson oldu. The Hollywood Reporter tarafından yapılan habere göre Mel Gibson ile resmi bir anlaşma henüz yapılmasa da kendisi bu projeyle ilgili şimdiden bilgi toplamaya başlamış bile. Ancak, Warner Bros. gerek Batman gerek Flash filmlerindeki sorunlardan sonra Suicide Squad 2 için daha temkinli ilerliyor. Mel Gibson’ın yanında, Daniel Espinosa’nın da aralarında olduğu başka yönetmenlerle de görüşmeler sürüyor.

 

Görünen o ki bu gelişmelerin ardından David Ayer sadece Gotham City Sirens projesine odaklanacak, Suicide Squad ise her ne kadar 745 milyon dolarlık hasılat elde etse de başka bir yönetmenle çalışmalara devam edecek.

Suicide Squad’ın Konusunu Hatırlayalım

Yönetmenliğini David Ayer’in üstlendiği yapımda DC’nin kötüleri beyaz perdede bir araya geliyor. Superman ve Batman gibi kahramanların dünyaya kendini tanıtmasıyla birlikte düzen değişiyor. Devlet otoriteleri onlara benzer kötü adamların türeme ihtimalini düşünmeye başlıyor. Amanda Waller zorlu durumlarda kullanılabilecek insanları bir araya getirmeye başlıyor. Deadshot, Harley Quinn, Captain Boomerang, Diablo ve Killer Croc böylece ilk kez sinemaya aktarılıyor. Harley Quinn dolayısıyla hikayeye The Joker da dahil oluyor. Bu ekip Rick Flagg ve Katana ile birlikte imkansız gibi görünen bir göreve adım atıyorlar.