13. sezon ulaşan ve Winchester kardeşlerin maceralarını tam gaz bizlere sunmaya devam eden Supernatural’ın yeni bölümünde hiç beklenmedik bir olay yaşandı. Sekiz yıllık aradan sonra ölü denilen karakter hikayeye geri döndü!

The CW’de yayınlanan 13. sezonun 13. bölümünü izlemediyseniz burada bir durun derim. Çünkü yazının devamında spoiler bulunmaktadır.

Evet, uyarımıza da yaptıktan sonra devam edelim. Bildiğiniz gibi Sam ve Dean pek istekli olmasa da Arthur Ketch ile birlikte bir takım oluşturmuş durumdadır. Sonuçta herkes Lucifer’ı avlamak istiyor. Ancak, Ketch aynı zamanda Asmodeus için de çalışıyor. Her zamanki gibi karmaşık bir durum içinde olan Winchester kardeşlerin işleri belki ilerleyen bölümlerde biraz daha kolaylaşabilir.

Bölümün sonunda Asmodeus, Başmelek Bıçağı’nın (Archangel Blade) Lucifer’ı öldürmek için kullanılabileceğini ama bu bıçağın da bir Başmelek tarafından kullanılması gerektiğini Arthur’a söylüyor. O konuşurken de aynı anda hepmizi şaşırtan bir şey gösteriyor. 5. sezondan beri ölü olduğuna emin olduğumuz Gabriel aslında yaşıyormuş! Asmodeus kendisini Cehennemde bir hücrede tutuyor. Fazlasıyla hırpalanmış, ağzı dikilerek kapatılmış ve çok kötü durumda olsa da yaşıyor.

Wincesterların ve Castiel’in yeni macerası Gabriel’ı kurtarmak olabilir mi? Yoksa herkes onu Lucifer’ı öldürmek için mi kullanmaya çalışacak?

Supernatural 13. Sezon Gabriel