Beyaz perdenin efsane isimlerinden Sylvester Stallone son kez John Rambo karakterine hayat vermeye hazırlanıyor. Fakat bu filmi çekmek Stallone için pek de kolay olmamış gibi görünüyor.

Bilmeyenler için özetlemek gerekirse John Rambo’nun sinema macerası Rambo 5: The Last Blood ile bitecek. Son filmin yönetmenliğini Adrian Grunberg üstlenecek. Oyuncu kadrosu ise Sylvester Stallone’un yanı sıra Paz Vega, Óscar Jaenada, Yvette Monreal, Adriana Barraza ve Sergio Peris-Mencheta gibi isimlerden oluşuyor. Artık yaşlanan, Arizona’ya yerleşip burada kendine manevi bir aile edinen Rambo’nun başı beladan kurtulmuyor. Ailesinden biri gibi gördüğü Gabriella kaçırılıyor. Rambo,  Meksikalı insan tacirlerinin genç kızları kaçırıp onları fuhuşa sürüklediğini öğreniyor ve harekete geçiyor.

Buraya kadar her şey şahane ancak Sylvester Stallone’un yeniden Rambo rolüne bürünmesi pek de kolay olmamış. En azından Sylvester Stallone’un Rambo 5 itirafından bunu anlıyoruz.

“Spor salonuna gitmeyeli çok fazla zaman olmuştu. Rambo için salona geri döndüm ve vücut çalışmak bende bedensel hasar yarattı. Şimdi gidip toparlanmam gerek.”

Bakmadan Geçme: Rambo 5 Son Kan’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Bu noktada Sylvester Stallone’un 72 yaşında olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Buna rağmen spor salonuna dönüp, rolünün hakkını vermek için elinden geleni yaptığını anlıyoruz. Umarız bu çalışma onda kalıcı bir hasar veya sağlık sorunu yaratmaz.