Game of Thrones hayal kırıklığı yaratan finaline rağmen televizyon dünyasının en çok izlenen ve en başarılı yapımlarından biri olduğu inkar edilemez bir gerçek. Peki Game of Thrones’un yerine gelebilecek bir hikaye var mı?

Game of Thrones büyük bir tartışma yaratarak final yaptı. Bu devasa hikaye her ne kadar büyük tepki çekse de sona erdi. Bu son da büyük bir boşluk doğurdu doğal olarak. Peki Game of Thrones’tan sonraki yeni büyük hikaye ne olabilir? Hangi yapım televizyonda bu boşluğu doldurabilir? Gelin aşağıdaki hikayelere bakalım.

yeni Game of Thrones

5. Kara Elf Üçlemesi

Kara elflere yani Drow ırkına odaklanan, kendi ırkına göre fazlasıyla “farklı” olan Drizzt Do’Urden’in hikayesini anlatan bu kitap serisi doğru anlatılırsa kesinlikle muazzam bir dizi olarak karşımıza gelecektir. Eh, koca bir neslin takma adı olan bir karakter var elimizde…

yeni Game of Thrones

4. Yerdeniz

Ursula K. Le Guin’in efsanevi hikayesi Yerdeniz de Game of Thrones’tan sonra oluşan boşluğu doldurabilecek nadir kitap serilerinden biri. Uçan Atmaca’nın çocukluktan itibaren yaşadığı değişim, Atuan Mezarları ve en sonda yaptığı fedakarlık kesinlikle unutulmayacak bir macera olacaktır.

yeni Game of Thrones

3. Elenium Serisi

Fantastik dünyanın önde gelen yazarlarından olan David Eddings’in yarattığı başarılı dünyayı anlatan The Elenium serisi gerek krallık savaşları, gerek büyü savaşları gerekse de kendine has şövalyelik kavramıyla yeni Game of Thrones olarak ekranlardaki yerini alabilir.

yeni Game of Thrones

2. Fırtınaışığı Arşivleri

Brandon Sanderson olmadan bu liste olmazdı. Dünya yaratma konusunda muazzam derecede yetenekli olan Brandon Sanderson bu yeteneğini Fırtınaışığı’nda fazlasıyla net bir şekilde gösteriyor.

yeni Game of Thrones

1. Zaman Çarkı

Robert Jordan’ın 14 kitaplık hikayesi uzun zamandır dizileştirilme yolunda zaten. Birçok haber de ortaya çıktı. Gerçekten başarılı bir proje ve yazarlarla ele alınırsa Zaman Çarkı Game of Thrones’u silip atacak potansiyele sahip.