Thanos’un The Avengers döneminde Loki’ye verdiği zihin taşını nasıl ele geçirdiği geçmişi ele alan bir hikayeyle ortaya çıktı.

Thanos ve Loki son olarak Avengers Infinity War’da karşı karşıya gelmişti. Fakat onların tanışıklığının çok daha önceye dayandığını biliyoruz. Asgard’dan sürgün edilen Loki’ye ihtiyacı olan desteği Thanos vermişti. Zihin taşı ve Chitauri ordusuyla dünyaya saldırmasına yardımcı olmuştu. Peki yıllar önce Thanos o zihin taşını nasıl buldu?

Bakmadan Geçme: The Eternals Filmindeki Karakterler Belli Oldu

Marvel Sinematik Evreni ile bağlantılı olan Thanos: Titan Consumed hikayesinde dev titanın sonsuzluk taşları öncesi yolculuğu gözler önüne seriliyor. Barry Lyga’nın yazdığı hikayede Thanos başta sonsuzluk taşlarını bilmiyor. Kendisine anlatıldığında da varlıklarına inanmıyor. Lorespeaker ona bilmesi gereken tüm detayları anlatan isim oluyor. O sırada Lorespeaker’ın elinde zihin taşı bulunuyor. Böylece Thanos kendini zihin taşının kurbanlarından biri olarak buluyor. Onu bu etkiden kurtaran kızları Gamore ve Nebula oluyor. O da önce Lorespeaker’ı öldürüyor. Ardından zihin taşını alıyor. Böylece amacı uğruna sonsuzluk taşlarını ele geçirmeye karar veriyor.