Tony Stark kesinlikle teknolojinin sınırlarını zorlayarak Mark 50’yi yarattı ve Thanos’un karşısında durabildi. Bu efsanevi zırha gelin yakından bakalım.

Thanos dediğimiz zaman sinematik evren ya da çizgi roman fark etmez akan sular durur. Özellikle Sonsuzluk Taşları’yla birlikte tanrılık mertebesine ulaşan bu Deli Titan, her zaman için korkutucu bir güç olmayı başardı. Çizgi romanları düşünürsek de tek bir tokatı ile Captain America’nın boyunu kırdı. Sinematik evrenin biraz yumuşatılmış olduğunu net bir şekilde söyleyesek de Hulk ile karşılaşması başlı başına bir örnek bence. Ama bu gücün karşısında Iron Man durmayı başardı hatta Thanos’u kanattı. İşte bunu mümkün kılan Iron Man zırhı Mark 50’yi ele almak istedik.

Bir de belirteyim bazı isimleri Türkçeleştirmeye çalıştım, yanlarında da orijinallerini tuttum. Bazılarına da görsel kaliteli görsel bulmakta zorlandık. Sahip olduklarımız da tost makinesi kalitesinden hallice diyorum ve lafı uzatmadan sizi Iron Man zırhı ile başbaşa bırakıyorum.

1. Nano Teknoloji

Iron Man zırhı


2. Enerji Silahı (Repulsor)

Iron Man zırhı


3. Parça Tesirli Füze (Cluster Cannon)

Iron Man zırhı


4. Nano Silahlar (Çekiç, kılıç, kalkan)

Iron Man zırhı


5. Mikro Füzeler (Micro Missile)

Iron Man zırhı


6. Uçuş Düzenleyici ve Desteği

Iron Man zırhı


7. Enerji Silahları (Çekiç, Kılıç)

Iron Man zırhı


8. Ayak Sabitleyici

Iron Man zırhı


9. Nano-Medikal Takviye


10. Nano Bağlayıcı

Iron Man zırhı


11. Omuz Silahı


12. El Üstü Silahlar

Iron Man zırhı


13. Nitrojen Silahı (Zero Cannon)


14. Nano Enerji Silahı (Nano Repulsor)

Iron Man zırhı